didigol

PIŁKA NOŻNA. Reprezentanci Akademii Piłkarskiej „Didi Gol Rabka Zdrój” wzięła udział w międzynarodowym turnieju U-12 Quipe Cup 2019 we Frankfurcie.

Prawo do udziału w tym turnieju drużna z Rabki wywalczyła w Krakowie na „Turnieju Smoka Wawelskiego” zajmując pierwsze miejsce. 

Udział w turnieju poprzedziło spotkanie kontrolne gdzie młodzi rabczanie mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie z miejscową drużyną Blau Gelb Frankfurt. W samym turnieju udział wzięło 60 drużyny z całego świata. Byli w nim reprezentanci Holandii, Finlandii, Namibii, Stanów Zjednoczonych, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Anglii, Niemiec, Polski, Danii, Rosji, Belgii.  Z Polski oprócz Didi Gol Rabka Zdrój na turnieju stawiły się jeszcze cztery drużyny Górnik Zabrze, AP Duda Wrocław, Champion Warschau, Olimpia Osowo.

IMG 20190531 194749

Turniej rozpoczął się etapem zmagań grupowych, gdzie rywalami zespołu z Rabki w grupie B były takie drużyny jak SC Heerenven (Holandia), SKV Mörfelden (Niemcy), Atletic FC Windhoek (Namibia), FC KOIPS blue (Filandia).  Dzięki rewelacyjnej postawie Didi Gol z Rabki zajęła drugie miejsce i awansowała do grupy elitarnej „Gold” notując na swoim koncie dwa zwycięstwa, jeden remis i jedna porażkę.  Drugi dzień turnieju to zmagania Grupie „Gold” i mecze z takimi drużynami jak zespołem Roter Stem Belgrad z Serbii, Eintracht Frankfurt Niemcy, HSV 1860 Munchen Niemcy, Champion Warschau Polska,  Niestety w tych meczach drużyna Didi Gola musiała już uznać wyższość przeciwników. Ostatni mecz turnieju rabczanie zagrali z drużyną Hussars United Chicago (USA). Mecz bardzo wyrównany, nasza drużyna prowadziła po szybko strzelonej bramce, jednak w końcówce meczu nie uchroniła się od błędu i w ostatniej minucie drużyna Chicago zdołała zremisować z nami 1:1 skutecznie wykonując rzut karny. W klasyfikacji końcowej drużyna „Didi Gol Rabka Zdrój” zajęła 23 miejsce na 60 ekip z całego świata, i jako 3 drużyna z Polski.

IMG 20190601 114705

- Podsumowując cały turniej i udział naszego zespołu: jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że mogliśmy tam zagrać. To wielka przygoda dla Nas, nowe doświadczenia, mnóstwo wrażeń, nowe znajomości, a przede wszystkim wartości szkoleniowe jakie mogliśmy wyciągnąć obserwując, lub grając z drużynami z całego świata – mówi trener Didi Gol, Daniel Kościelniak - Przyjemnie było zobaczyć poziom jakie prezentowały wszystkie zespoły, a szczególnie zwycięzca turnieju Roter Sterm Belgrad z którym zmierzyliśmy sie w pierwszym meczu grupy Gold. Jestem dumny z moich zawodników, za ich postawę. Awans do grupy Gold to ogromny sukces, ponieważ poziom turnieju był najtrudniejszy z jakim kiedykolwiek się spotkaliśmy. Mimo wszystko trafiliśmy do elitarnej grupy. Szczególne podziękowania dla, rodziców za, współfinansowanie, przygotowanie wyjazdu i opiekę nad zawodnikami. Naszym przyjaciołom Asi, Zbyszkowi, Fabianowi i Wiktorowi z Frankfurtu, oraz ich znajomym za serdeczne przyjęcie , pomoc organizacyjną i logistyczną. Dziękujemy firmie Pro-Turnieje, oraz organizatorom Turnieju Smoka Wawelskiego i wszystkim którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.. Ubolewam, że nie mamy takiej infrastruktury, zaplecza treningowego jak w Niemczech. Tam każdy klub, bez względu na wielkość ma minimum trzy boiska .To jest podstawowa przewaga jaką mają nad nami. Powinniśmy brać od nich przykład, bo widać, że stawiają na pierwszym miejscu rozwój dzieci. Cieszę sie, że mogłem to zobaczyć na własne oczy, bo tylko utwierdziło mnie to w tym co robie. Powiem również, że teraz tym bardziej nie rozumiem dlaczego nie pozwala sie nam trenować na stadionie.miejskim. Po kilku latach bezskutecznego ubiegania sie o dostęp, już czas aby władze miasta coś z tym zrobiły, bo to zakrawa na absurd. Zacznijmy w końcu stawiać na pierwszym miejscu na rozwój Naszych dzieci – dodał Kościelniak.

IMG 20190601 120832