IMG 3769

PIŁKA NOŻNA. Kolejny sezon, już 28 w rozgrywkach Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej za nami. Tytuł mistrzowski wywalczyli piłkarze drużyny PAKA JANA. To 16 w historii triumf tej drużyny, która obroniła tytuł zeszłego roku.

Wicemistrzem został Gazda, trzecie miejsce wywalczyła drużyna ECO OPTI HAUSE a kolejne miejsca zajęły: KDRK, Kunka Team, WIERCHY OLD BOYS LASEK, STC oraz PASIEKA BZYK (spadek).

Druga ligę wgrała JOGA BONITO (awans) za plecami której uplasowały się kolejno MIX-40, Dragon Ball, Galeria Wnętrz,Supra, White Bears, Art. Coders, AZH, Majster Plus oraz Pub po Bandzie.  Dużych emocji do ostatniej minuty dostarczył baraż między STC oraz DRAGON BALL. Meczw regulaminowy tym czasie gry zakończył się wynikiem 1-1(1-0). W karnych górą był STC, decydującego karnego zdobył Filip Subik.

Po koronę króla strzelców sięgnęli Mariusz Lubiński z KDRK w I lidze z dorobkiem 24 goli oraz Tomasz Lasyk w II lidze autor 29 trafień. Zdaniem kierowników drużyny najlepszym bramkarzem I ligi został Grzegorz Byrnas z Paki Jana, a II ligi Tomasz Pyrek.

IMG 3780

- Bardzo emocjonujący i tym samym ciekawy sezon jak w pierwszej lidze tak i w drugiej. Do samego końca ważyły się losy o mistrzostwo tak i o spadek. Chciałbym podziękować panu burmistrzowi Grzegorzowi Watysze za objęcie patronatem ligi NALP, współpracę raz ufundowanie pucharów, medali i statuetek, sędziom prowadzącym mecze przede wszystkim Łukaszowi Królczykowi a także Marcinowi Tesarskiemu, Portalowi Podhaleregion.pl za patronat oraz Szymkowi Pyzowskiemu za zdjęcia – podsumował organizator ligi Jan Buczek

IMG 3776