plakatsparta1

HOKEJ. Powołany do życia przez byłego hokeistę Podhala Nowy Targ, mistrza Polski z 2010 i 2007 roku Mateusza Iskrzyckiego, nowy klub hokejowy Sparta Nowy Targ oficjalnie rozpoczyna swoją działalność.

Po dokonaniu wszelkich formalności związanych z rejestracją klub, oraz skompletowaniu zarządu oraz sztabu trenerskiego Sparta ogłasza nabór do swojej drużyny. Wedle zapewnień Iskrzyckiego, który stanął w roli prezesa na czele zarządu, klub oferuje szkolenie wedle standardów zaczerpniętych z najmocniejszych ośrodków europejskich.

- Z każdej szkoły czy to fińskiej, szwajcarskiej czy słowackiej chcemy zaczerpnąć najlepsze rzeczy i na ich bazie stworzyć swój własny system. Zdajemy sobie sprawę, że to wymaga czasu, ale krok po kroku chcemy wdrażać nasze kolejne pomysły. Cały czas intensywnie pracujemy nad strategią – podkreśla Iskrzycki, który otoczył się mocnym gronem współpracowników.

sparta2

Szefem wyszkolenia został mianowany Wiktor Pysz. To postać, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Były świetny zawodnik, potem trener selekcjoner, który jako ostatni awansował z reprezentacją Polski do Elity. Głosem doradczym w kwestii szkolenia służą inne osoby mocno związane z największymi sukcesami polskiego hokeja m.in. Czesław Borowicz, Andrzej Szczepaniec, Tadeusz Japoł, a także Oskar i Denis Szczepaniec.

W sztabie szkoleniowym także nie brakuje głośnych nazwisk. Są w nim m.in. olimpijczycy, uczestnicy turniejów Mistrzostw Świata, wielokrotni mistrzowie Polski Andrzej Iskrzycki, Bogdan Dziubiński, Tadeusz Puławski, Leszek Tokarz a także Dariusz Gruszka, Maciej Rapacz, Paweł Garbarczyk, Kamil Puławski, Grzegorz Wsół, Sylwester Plewa, Bartek Kowalski i Marcin Dzielski.

Sparta nawiązała także współpracę z byłym reprezentantem Słowacji, zawodnikiem wielu tamtejszych ekstraligowych klubów Romanem Tomasem, który w wolnych chwilach będzie do dyspozycji.

Sparta jest też nierozerwalnie związana z powołanym do życia niemal w tym samym czasie Polskim Centrum Hokeja na Lodzie, które w swoim zamyślę powstało by w przyszłości wziąć pod swoje skrzydła najzdolniejszych polskich zawodników i zapewnić im najlepszą ścieżkę rozwoju.

pchl1

Sparta obok profesjonalnych treningów (w różnej formie) zapewnia udział w mocno obsadzonych międzynarodowych turniejach oraz campach i obozach.Treningi odbywać się będą na sztucznym lodowisku w Czarnym Dunajcu. Pierwsze organizacyjne spotkanie odbędzie się już w poniedziałek, 25 listopada w tamtejszej Szkole Podstawowej. Zajęcia prowadzone będą trzy razy w tygodniu poniedziałek (godz. 18), środa (godz. 18), czwartek (godz. 17). Docelowo treningi planowane są w Nowym Targu.

Szczegóły dotyczące informacji i zapisów dostępne są pod numerem telefonu 606 48 99 35.

Powstanie Sparty i jej rozwój nie byłby możliwy gdyby nie pomoc sponsorów. Do jego grona zaliczają się: Termofol Kamil Puławski, Kuba Janas,  Tomasz Pyzowski TP constructions

https://www.facebook.com/Polskie-Centrum-Hokeja-Na-Lodzie-106776110744576/?modal=admin_todo_tour

https://www.facebook.com/spartanowytarg/