lickibice

Grupa młodych ludzi, w zdecydowanej większości prowadzących doping na meczach hokejowych i piłkarskich Podhala Nowy Targ, od kilku dni prowadzi w sieci zbiórkę gadżetów i pamiątek związanych ze sportem, które następnie będą licytowane. Celem jest pomoc – w związku z pandemią koronowirusa - nowotarskiemu szpitalowi oraz innym placówkom opieki w naszym regionie.

Pod adresem: https://www.facebook.com/groups/3166261613452485/ trwa obecnie zbiórka rzeczy na licytację. Organizatorzy spotkali się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony sportowców.

- Szczerze, nie spodziewałem się że nasza akcja spotka się aż z tak dużym odzewem. Nikogo dwa razy nie musieliśmy prosić. Z godziny na godzinę przybywa nam rzeczy na licytację. Są osoby, które same się z nami kontaktują, oferują swoją pomoc i to nie tylko z Podhala. W naszą akcję włączyli się hokeiści z Sosnowca i Krakowa. Jest z nami m.in praktycznie cała drużyna „Szarotek” razem z Tomkiem Dziurdzikiem, jest Dawid Kubacki, Maciek Kot, Gabryś Marcinów. Są też lokalne firmy jak Termy Szaflary czy Winter Classic. Jesteśmy w stałym kontakcie z panią Kasią Łojas, która pełni rolę koordynator lokalnych placówek medycznych. On ma dokładne dane co i komu jest najbardziej potrzebne – mówi jeden z głównych pomysłodawców i inicjatorów akcji, Bartosz Waksmundzki.

- Projekt wsparciedlaszpitala.pl, którego oprócz mnie jeszcze kolega Bartek z Zakopanego jest koordynatorem, obejmuje szpitale oraz DPSy, realizowany jest w 3 etapach. Najpierw szpital rejestruje się w programie i zgłasza listę swoich potrzeb, potem darczyńca posiadający możliwość przekazania potrzebnych przedmiotów, zgłasza się do koordynatora który widnieje w systemie a koordynator dostarcza szpitalowi towary – mówi Katarzyna Łojas - Moim głównym zadaniem jest zachęcić szpital do skorzystania z pomocy, znaleźć firmy oraz osoby indywidualne które zechcą wspomóc, po czym skoordynować działania pomiędzy darczyńcą, a szpitalem. Jest to bezpieczniejsza metoda zarówno dla szpitali jak i osoby pomagającej. Ze względu na trudność pozyskania darczyńców na Podhalu, połączyliśmy siły z Bartkiem. Dzięki zdobytym pieniądzom będziemy mogli zakupić sprzęt ochrony osobistej dla naszych medyków. Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne osoby do współpracy no i licytacji ! – dodaje Łojas.

Licytacje mają ruszyć około 10 maja. Prosimy śledzić stronę naa facebooku.