P1140183

Efektowna wygrana KS Zakopane w sparingach oraz wewnątrzklubowy pojedynek w finale o Puchar Wójta.

Sparingi:

Piłkarze KS Zakopane kontynuują przygotowania do nowego sezonu poprzez kolejne sparingi. To już siódmy sparing jaki rozegrali zakopiańczycy od momentu kiedy rozpoczęli regularne treningi. Tym razem za rywali mieli drużynę z wyższej ligi Granit Czarną Górę grający w podhalańsko-limanowskiej V lidze. KS Zakopane występuje w podhalańskiej klasie A. Rezultat tej potyczki był niezwykle efektowny dla drużyny KS Zakopane. Czyżby nadchodziły lepsze czasy dla zakopiańskiego futbolu? To jednak tylko sparing, wszystko weryfikują regularne rozgrywki.

Granit Czarna Góra – KS Zakopane 1:7 (0:3). Bramki: Milon – Diaz 2 Król 2, Szczygieł, Kassowski, Nowak, Borzęcki.

Granit: K. Sarna – P. Sarna, Kiernoziak, Dzierżęga, Milon, M. Sarna, Gryglas, Waksmański, Matoniak, Kalata, ponadto grali: H. Lichacz, Rusnak.

KS Zakopane: Truchoń – Cudzich, Ł. Piekarczyk, Miśkowiec, Stopka, Kaczmarek, Palmrich, Borzęcki, Król, M. Bachleda, Diaz, ponadto grali: Szczygieł, Kassowski, Polak, Nowak.

Kierownik Granitu Eugeniusz Gogola: Przez pierwsze pół godziny mecz był wyrównany. W miarę upływu czasu gry dominacja drużyny gości stawała się coraz wyraźniejsza. Widać różnicę w przygotowaniu. My jesteśmy dopiero po trzech sparingach.

Trener KS Zakopane: Oczywiście wygrana z rywalem z wyższej ligi z pewnością nas cieszy, ale przecież to tylko sparing. Dla nas to już 7 spotkanie kontrolne po wznowieniu treningów. Za tydzień zagramy mecz pamięci poświęcony zmarłym naszym piłkarzom i działaczom a później już liga miejmy nadzieję rozgrywana płynnie bez takich zdarzeń jak pandemia.

Wiatr Ludźmierz – Topór Tenczyn 5:3 (3:3). Bramki dla Wiatru: Żółtek 2, Krugiołka, Chrobak, Siaśkiewicz.

Wiatr: Antolak – Czaja, Panek, Żółtek, Stopiak, Dąbrowski, Chowaniec, Karwaczka, Hrapkowicz, Krugiołka, Siaśkiewicz, ponadto grali: Chrobak, Siuta, Strama, Luberda, Zubek, Ciszek.

Drużyna Wiatru Ludźmierz po rundzie jesiennej była liderem podhalańskiej A klasy. Jak powszechnie wiadomo ze względu na pandemię koronawirusa, rundy wiosennej nie grano ale został podtrzymany regulamin awansów, bez spadków drużyn z klas, w których grali. Wiatr skorzystał z tej okazji i awansował do podhalańsko-limanowskiej V lig. W kolejnym meczu sparingowym ludźmierzanie podejmowali zespół myślenickiej klasy a Topór Tenczyn. Spotkanie miało niecodzienny przebieg. Po 20 minutach gry goście prowadzili już 3:0. Do przerwy ludźmierzanie zdołali wyrównać, by w drugiej części gry dołożyć kolejne dwie bramki i zakończyć mecz wygraną.

Trener Wiatru Wojciech Siuta: To był dla nas ciężki mecz. Weszliśmy w niego chyba niezbyt skoncentrowani, bo pierwsze dwie bramki straciliśmy po naszych ewidentnych golach. Przy trzecim golu nasz bramkarz nie miał szans na obronę strzału i zrobiło się bardzo nieprzyjemnie. Na szczęście po tym zimnym prysznicu szybko otrząsnęliśmy się i jeszcze do przerwy doprowadziliśmy do remisu. Druga połowa przebiegała już pod nasze dyktando.

P1140188

Puchar Wójta Gminy Szaflary:

W Szaflarach rozegrany został piłkarski turniej o Puchar Wójta Gminy Szaflary. Uczestniczyły w nim tylko dwa kluby, ale cztery drużyny. W meczach półfinałowych drużyna Szaflary II pokonała pierwszy zespół Skalnych Zakale. Trzeba jednakże zauważyć, że w drużynie Szaflary II większość stanowili zawodnicy drużyny V ligowej. W drugim półfinale Szaflary I pewnie pokonały Skalnych II 4:0. Tak więc mecze o miejsca były wewnątrzklubowymi pojedynkami. Skalni I pokonali Skalnych II. Natomiast w finale doszło do sporej niespodzianki, bowiem nominalnie słabsze Szaflary II zremisowały z bardziej renomowanymi kolegami, w której to drużynie wystąpił były gracz Widzewa i Wisły Kraków 33 krotny reprezentant Polski Mirosław Szymkowiak. W serii rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze Szaflar II i to oni z rąk Wójta Gminy Szaflary Rafała Szkaradzińskiego odebrali puchar za pierwsze miejsce. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Andrzej Kamiński jeden z wielu zawodników tej piłkarskiej familii. Za najlepszego bramkarza uznano Rafała Gawrona.

Wyniki. Półfinały. LKS Szaflary II – Skalni Zaskale I 3:2. Bramki: A. Kamiński, Pawlikowski 2 – Król, Zagata. LKS Szaflary I – Skalni II 4:0. Bramki: Rusnak, Żhuk 2, Chorąży. Mecz o 3 miejsce. Skalni I – Skalni II 3:2 Bramki: Król, Czaja – Łęczycki, Mamcarz, Kalata. Finał. Szaflary I – Szaflary II 2:2. Bramki: Rusnak 2, A. Kamiński 2. Karne 3:1.

P1140189

zk