sozpinskijacek

Po kilku latach przerwy do nowotarskiego hokeja wraca Jacek Szopiński. W sezonie 2020/2021 będzie on dzielił funkcję trenera jednej z grup młodzieżowych z rolą dyrektora sportowego Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale.

W ostatnich latach Szopiński był trenerem Orlika Opole i Naprzodu Janów. Przez jakiś czas pracował jako asystent selekcjonera reprezentacji Polski. Teraz – po7 latach wraca do Nowego Targu.

- Dużo pracy przede mną, przede wszystkim w kwestii szkolenia – zapowiada Szopiński - Podhale zawsze było kuźnią hokejowych talentów, do którego równały inne kluby. Ostatnimi czasy ta pozycja mocno została jednak zachwiana. Gdzieś zboczyliśmy z drogi, którą zawsze podążaliśmy. Teraz trzeba zrobić wszystko by wrócić na te właściwe tory. Nie jest to łatwy proces. Wymaga czasu, ale w dalszej perspektywie mam nadzieję, że przyniesie oczekiwane efekty i znów Nowy Targ będzie centralnym miejsce na mapie młodzieżowych klubów sportowych w naszym kraju – podkreśla znakomity przed laty zawodnik, wielokrotny reprezentant Polski, czterokrotny Mistrz Polski z Podhalem.