aammks podhale unihokej

UNIHOKEJ. Tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorek starszych zostaje w Nowym Targu! Po dwóch z rzędu triumfach Szarotki w poprzednich sezonach, tym razem to reprezentantki MMKS Podhale mogą szczycić się mianem najlepszej juniorskiej drużyny w kraju.

W turnieju finałowym rozegranym w miniony weekend w Gdańsku w rywalizacji czterech zespołów, wyłonionych w drodze całorocznych eliminacji, nowotarżanki nie miały sobie równych. Odniosły komplet przekonujących zwycięstw, ogrywając kolejno Energe Osowa Gdańsk 12:6 (3:1, 4:4, 5:1) po bramkach: Timek 4, Mamak 2, Florczak 2, Podlipni, Fryźlewicz, Kowalczyk, Dębska, PUKS Trzebinie 5:3 (2:1, 2:0, 1:2) po bramkach: Timek 3, Podlipni, Mamak, oraz Jedynkę Trzebiantów 9:3 (3:1, 2:0, 4:1) po bramkach: Timek 3, Mamak 3, Florek, Lech, oraz samobójcza.

- Spełniło się jedno z moich największych marzeń. Nie codziennie można cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Jechałyśmy z mocnym nastawieniem walki o złoto. Przez cały turniej realizowałyśmy założenia trenera, do każdego meczu podchodziłyśmy maksymalnie skoncentrowane. Pokazałyśmy, że jesteśmy walecznymi dziewczynami. Oczywiście miałyśmy słabsze chwile, ale od razu starałyśmy się naprawić popełnione błędy. Przyznam, że najtrudniejszy był ostatni mecz z Trzebiatowem. Nie tyle ze względu na poziom jaki prezentowały rywalki co na stres związany z tym, że każda z nas zdawała sobie sprawę, że mistrzostwo jest na wyciągnięcie ręki. Bałam się abyśmy w tym decydującym momencie nie zawaliły. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca – przyznała jedna z zawodniczek mistrzowskiej drużyny Podhala, Paulina Dębska.

Oprócz niej na złote medale zapracowały: Paulina Młynarczyk, Ornelia Gut, Zuzanna Lech, Aleksandra Florek, Magdalena Mamak, Justyna Florczak, Anna Podlipni, Adrianna Lasyk, Karolina Szeliga, Patrycja Fryźlewicz, Karolina Szeliga, Zuzanna Krzystyniak, Monika Kowalczyk, Agata Tymek, Agnieszka Timek. Trenerem mistrzowskiej drużyny był Arkadiusz Pysz.

- Podsumowując cały sezon, mieliśmy lepsze i słabsze momenty, ale w najważniejszym momencie udało nam się zmotywować i przygotować, aby odnieś sukces. Należą się podziękowania dla dziewcząt za pracę, którą włożyły, żeby osiągnąć ten sukces, oraz za nieocenioną pomoc i wsparcie ze strony kierownika zespołu pana Włodzimierza Mamaka. Nie można pominąć również Panią Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego mgr Marię Kopeć za utworzenie klasy sportowej o profilu unihokej – podkreśla szkoleniowiec.

Nowotarżanki zagarnęły większość indywidualnych wyróżnień. Timek została najlepszą zawodniczką finałów, wygrała klasyfikację najlepiej punktujących i znalazła się w pierwszej drużynie gwiazd wraz z Łojek. Wyróżniono również Mamak, Lech oraz Podlipni.

Fot. facebook.pl/EnergaOlimpiaOsowa