aaa tenis dmw

TENIS STOŁOWY. Reprezentanci Gorców Nowy Targ: Marcin Wąsik, Filip Subik i Antoni Pietrzak wywalczyli w Słopnicach drużynowe Mistrzostwo Województwa Małopolskiego i tym samym uzyskali awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski.

Wygrana Gorców była sporym zaskoczeniem. Faworytów do zwycięstwa upatrywano raczej w innych zespołach. W dodatku w trakcie rozegranych tydzień wcześniej indywidualnych MW, nowotarżanie mocno rozczarowali. W Słopnicach jednak solidnie zapracowali, aby odkupić swoje winy. Turniej rozpoczęli od zwycięstwa 3:0 nad zespołem LUKS Sobolik Sobolów. Potem przyszło im się zmierzyć z drużyną gospodarzy, Spektrum Słopnice. Stawką był awans do finału. Gorce wygrały 3:1, a wart odnotowania jest wyczyn Subika, który w piątym secie pojedynku z Adrianem Kaimem przegrywał już 6:10 by w ostatecznym rachunku zwyciężyć 13:11. W decydującym o mistrzostwie meczu, nowotarżanie grali z faworytem numer jeden, drużyną krakowskiej Bronowianki. Potrzeba było pięciu pojedynków, aby wyłonić zwycięzcę. W decydującym starciu Marcin Wąsik w tie breaku rozprawił się z Bartoszem Gizą, zwyciężając na przewagi 14:12.

- Powiem szczerze, że odetchnąłem po tym turnieju. Po Indywidualnych Mistrzostwach gdzie nasi juniorzy zaprezentowali się bardzo słabo, miałem sporo obaw przed drużynówką. Chłopaki mocno się jednak sprężyli. Wreszcie sumiennie przepracowali tydzień na treningach i od razu przyszły tego efekty. Nikt raczej nie dawał nam szans w starciu z Bronowianką. W przed turniejowych opiniach wydawało się, że ten zespół jest poza zasięgiem wszystkich. Okazało się jednak, że potrafiliśmy znaleźć na nich sposób. To tylko potwierdza, że przy odpowiednim zaangażowaniu w trening, nasi zawodnicy mają duży potencjał – przyznał trener Gorców, Tomasz Klag.

Dzień wcześniej w Słopnicach rywalizowali kadeci. Tu nowotarska drużyna w składzie; Antoni Pietrzak, Wojciech Stopka i Grzegorz Kuruc wywalczyła medal brązowy. Z kolei w Zakliczynie w turnieju młodziczek dwa duety Gorców: Agnieszka Pietrzak-Aleksandra Garb oraz Zuzanna Kowalczyk-Zuzanna Gach także sięgnęły po „brąz".

- Troszkę więcej spodziewałem się po kadetach. Trzecie miejsce nie jest złe, ale nie udało się awansować do półfinału Mistrzostw Polski. Dokonały tego w młodziczkach Pietrzak z Garb. Trzeba też podkreślić świetny występ młodziutkiego duetu Kowalczyk- Gachocenił Klag.

fot. kozts.pl