aaa zakonczenie mmks

HOKEJ. ... poświęcenie i determinacja by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy dawać z siebie wszystko" te słowa znakomitego legendarnego, amerykańskiego trenera drużyn futbolowych Vincenta Lombardiego, towarzyszyły uroczystości oficjalnego zakończenia sezonu 2012/2013 w Młodzieżowym Miejskim Klubie Sportowym Podhale, które w piątek odbyło się w Sali Urzędu Miasta.

Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich sekcji hokejowych działających w klubie, zawodnicy, zawodniczki, trenerzy, działacze, a także rodzice, sponsorzy oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

- Talent to coś nadzwyczajnego, coś co dostało się od Boga. To on sprawia, że temu, który go posiada wszystko łatwiej przychodzi. Niestety często bywa tak, że ten talent jest przeceniany. A on wymaga kontroli i opieki. To jest tak jak z diamentem, który aby w pełni nabrał swojej wartości musi być oszlifowany. Im bardziej się o niego dba, tym lśnij jeszcze mocniej. Talent nie jest wyznacznikiem sukcesu. Jest nim praca i poświęcenie na treningach. Myślę, że Ci co w życiu osiągnęli jakiś sukces przyznają mi rację. W naszym klubie talentów mamy bardzo wiele. Od nas działaczy, trenerów czy samych rodziców w głównej mierze zależy to czy one będą rozwijać się w odpowiedni sposób. Wierzę, że w przyszłości wielu z naszych reprezentantów będzie z sukcesami reprezentować nas nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Tego życzę sobie i wszystkim osobą związanym z naszym klubem – podkreślała prezes klubu MMKS Podhale Agata Michalska.

W trakcie uroczystości wręczono specjalne wyróżnienia dla kilkunastu zawodników i zawodniczek, ze wszystkich kategorii wiekowych. Doceniano nie tylko wyniki sportowe i osiągnięcia na lodzie, ale także podejście do treningów, postępy w nauce czy relacje z kolegami z drużyny. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe odebrali  Zuzanna Furtak, Małgorzata Rokicka, Igor Antolak, Adrian Piątek, Krzysztof Maciaś, Bartosz Olchawski, Wiktor Bochnak, Szymon Klimowski, Adrian Skalski, Kacper Faltyn, Rafał Podlipni, Konrad Stypuła, Błażej Kapica, Maciej Kmiecik, Patryk Wronka, Kasper Bryniczka i Bartłomiej Neupauer.

Najlepszym trenerem sezonu 2012/2013 wybrano Marka Rączkę, trenera który doprowadził do wicemistrzostwa Polski drużynę żaków. Wyróżniono również największego fana „Szarotek" Jakuba Jamkę.

- To był bardzo ciężki i trudny sezon pod wieloma względami. Upłynął pod znakiem dużych zmian. Pewnie popełniliśmy miliony błędów i zapewne nie jeden jeszcze popełnimy, ale kto się nie potknie to się nie podniesie i nie osiągnie sukcesu. Myślę, że wszyscy, wspólnie wykonaliśmy przez ten rok bardzo wiele pracy i za to przede wszystkim bardzo dziękuję – dodał wiceprezes klubu Robert Zamarlik.

Największe sukcesy MMKS Podhale w sezonie 2012/2013:

- trzecie miejsce grupy naborowej w Ogólnopolskim Turnieju mini-hokeja.
- pierwsze miejsce drużyny żaka młodszego w lidze słowackiej, drugie miejsca na turnieju międzynarodowym w Oświęcimiu.
- drugiej miejsce w Turnieju Wojewódzkim drużyny żaka starszego w Jastrzębiu
- piąte miejsce drużyny młodzika w lidze słowackiej
- drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży drużyny juniora młodszego
- zwycięstwo drużyny seniorów w sezonie zasadniczym pierwszej ligi, drugi miejsce w play-off

GALERIA z uroczystości