aaa bs mistrz ts

UNIHOKEJ. Reprezentanci amatorskiej drużyny Black Shadows sięgnęli po kolejny tytuł. Po wygraniu Podhalańskiej Ligi Amatorskiej, w niedzielę nowotarżanie wywalczyli mistrzostwo ligi słowackiej rozgrywanej w Twardoszynie. W finale po szaleńczym boju „Czarne Cienie" pokonały drużynę All Stars Dolny Kubin 6:5.

Długo spotkanie nie układało się po myśli zespołu z Nowego Targu, który po 5 minutach gry przegrywał już 0:2. Straty udało się podopiecznym Artura Burkata odrobić jeszcze w pierwszej tercji. Najpierw gola kontaktowego zdobył po asyście Rafała Sulki, Maciej Gąsienica Makowski, a trafienie na 2:2 było autorstwa Dariusza Babiaka, który popisał się kapitalnym uderzeniem w „okienko" słowackiej bramki.

Początek drugiej tercji to znów lepsza gra Dolnego Kubina, której efektem był trzeci gol zdobyty w 24 min gry. Co prawda w 28 min zrobiło się 3:3 po składnej akcji trio: Artur Burkat - Piotr Kostela – Leszek Dzioboń i celnym strzale ostatniego z nich, ale po upływie kolejnych 120 sekund Słowacy odzyskali prowadzenie i przed ostatnią tercją finałowego spotkania prowadzili 4:3.

Kiedy w 52 min gry bramkarz Black Shadows Paweł Szewczyk skapitulował po raz piąty, wydawało się, że losy finału są już rozstrzygnięte. Tymczasem ostatnie dwie minuty to był koncert gry w wykonaniu nowotarżan! Sygnał do odrabiania strat dał Dzioboń, który strzałem „z klepki" doprowadził do stanu 4:5. Za moment po nieczystym zagraniu jednego ze słowackich zawodników, arbiter podyktował rzut karny, zamieniony na piątą bramkę dla „Czarnych Cieni" przez Burkata. Kiedy do zakończenia regulaminowego czasu gry pozostawało 35 sekund. Burkat w duecie z Palą rozprowadził kapitalną akcję, którą sfinalizował Dzioboń!

- Bardzo dramatyczne spotkanie. W pierwszych jego fragmentach nie mogliśmy sobie poradzić z agresywną grą rywala. Co prawda odrabialiśmy straty, ale przeciwnik cały czas nas punktował. Wytrzymaliśmy jednak to spotkanie nerwowo, a końcówka była piorunująca w naszym wykonaniu - ocenił gracz BS Rafał Sulka

Black Shadows Nowy Targ – All Stars Dolny Kubin 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)
Bramki dla Black Shadows: Gąsienica-Makowski 17, Babiak 19, Dzioboń 28, 58, 60, Burkat 59 (karny)
Black Shadows: Szewczyk – Burkat, Niżnik, Pala, Dzioboń, Kostela – M. Sulka, R. Sulka, K. Sulka, Kwak, Gąsienica-Makowski – Daniel, Hamrol, Gąsior, Guzik, Babiak