aaaa BSS

UNIHOKEJ. Reprezentanci nowotarskiego klubu amatorskiego Black Shadows tydzień po zdobyciu mistrzostwa w lidze słowackiej wzięli udział w kolejnej już edycji, mocno obsadzonego turnieju o Puchar Twardoszyna. Tym razem nowotarżanie zadowolić się musieli miejscem tuż za podium.

Fazę grupową nowotarżanie zaczęli od wygranej 2:1 nad zespołem Wings Puchov. Dwa kolejne pojedynki „Czarne Cienie" zremisowały. Najpierw 3:3 z FBK Aligators Fifejdy, a następnie 2:2 z doskonale znanym im z finałowego starcia w lidze, zespołem All Stars Dolny Kubin. Ostatecznie w grupie zespół z Nowego Targu zajął drugie miejsce, premiowane grą w fazie pucharowej. W ćwierćfinale Podhalanie stoczyli dramatyczny bój z ekipą z FC Vypa Team Prepacte. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2:2, a gola wyrównującego zdobył Leszek Dzioboń na 54 sekundy przed końcową syreną. Dogrywki nie było. O losach awansu do półfinału zadecydowały rzutu karne. W tym elemencie „Black Shadows", a decydujące trafienie zaliczył Artur Burkat. Rzuty karne były również potrzebne do wyłonienia zwycięzcy w półfinale, gdzie rywalem zespołu ze stolicy Podhala była drużyna gospodarzy FBK Twardoszyn (w normalnym czasie było (2:2). Tym razem to rywale okazali się lepsi w tym elemencie gry. Karne decydowały też o tym, kto zagranie medale brązowe (nie grano meczu). Także i tym razem nowotarżanie musieli uznać wyższość swoich przeciwników (Konfliktni Team Ostrawa).

- Mimo, że nie udało się nam znaleźć na podium, to jestem zadowolony z naszej gry. W tym sezonie osiągnęliśmy już naprawdę bardzo dużo. Puchar zawsze rządzi się swoimi prawami. W półfinale zabrakło nam trochę szczęścia. A w rywalizacji o brąz, rzuty karne strzelali od nas Ci zawodnicy, którzy jeszcze dotąd nie mieli okazji tego czynić. Puchar już za nami. Teraz szykujemy się do Czech Open – ocenił kapitan BS Artur Burkat.

Black Shadows Nowy Targ - Wings Púchov 2:1: bramki dla Black Shadows: Gąsenica-Makowski, Dzioboń
FBK Aligators Fifejdy - Black Shadows Nowy Targ 3:3: bramki dla Black Shadows: Burkat 2, Kostela
All Stars Dolný Kubín - Black Shadows Nowy Targ 2:2: bramki dla Black Shadows: Pala, Dzioboń
Black Shadows Nowy Targ – FCP Vypa Team Prepacte 3:2 (1:0) po karnych: bramki dla Black Shadows: Guzik, Dzioboń (karne Burkat 2)
Black Shadows Nowy Targ – FBK Tvrdosin 2:3 (0:1) po karnych: bramki dla Black Shadows: Hamrol, Dzioboń
Black Shadows: Szewczyk – Daniel, Burkat, Dzioboń, Kostela, Pala – M. Sulka, R. Sulka, Kwak, Gąsienica – Makowski, Hamrol oraz Guzik, Niżnik, Babiak. (W pierwszych meczach wystąpili też Koczur i Vogel.