sportm1NOWY TARG. W Systemie Sportu Młodzieżowego za 2012 rok, w ogólnopolskiej klasyfikacji gmin z liczbą od 20 do 50 tysięcy mieszkańców, Nowy Targ zajął V miejsce.

sportm2W poniedziałek w sportm3Centrum Olimpijskim w Warszawie pani minister sportu i turystyki Joanna Mucha oraz inni przedstawiciele resortu wręczyli puchary najlepszym miastom, powiatom, województwom i klubom w Polsce.

- Pożyteczna praca jest zawsze cicha i niezauważalna – cytatem z Lwa Tołstoja rozpoczęła uroczystość  minister Mucha. - Ale mam nadzieję, drodzy państwo, że to nie dziś. Dzisiaj spotykamy się po to by podsumować niezwykle istotną rywalizację, istotną i ważną, bo to Wy, młodzi zawodnicy, za parę lat będziecie stanowić o sile sportu polskiego. I to wy, drodzy trenerzy i działacze, budujecie jeden z najważniejszych elementów sportu w Polsce – podkreśliła.

W kategorii, w której Nowy Targ w skali ogólnopolskiej zajął piąte miejsce lepsze były tylko Zakopane, Sopot, Żywiec i Oświęcim. Nagrodę w imieniu Miasta odebrał odpowiedzialny za sport najmłodszych naczelnik wydziału infrastruktury społecznej i promocji, Marcin Jagła.