aaaa smsm rysy

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Rysy Bukowina Tatrzańska postawił kolejny krok na drodze do rozwoju. We wtorek reprezentanci klubu w osobach prezesa Pawła Podczerwińskiego i członka zarządu Andrzeja Gogoli podpisali oficjalną umowę o współpracy z Zespołem Społecznych Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Kałuży i Henryka Reymana w Krakowie.

Stosowne podpisy na umowie złożono w siedzibie SMS przy ulicy Szablowskiej 1. Stronę krakowską reprezentowali dyrektor placówki Marek Gilarski oraz jego zastępca do spraw sportowych Piotr Kocąb. W ramach podpisanej umowy obie strony obowiązują się m.in. do ścisłej współpracy w szkoleniu dzieci i młodzieży, wspólnych szkoleniach i kursach trenerów, wspólnego organizowania naborów do klas sportowych czy też pomocy w organizacjach turniejów i obozów sportowych.

- Jestem bardzo zadowolony i dumny, że szkoła, której sam jestem absolwentem będzie współpracować z klubem, z którym obecnie jestem związany. Mam nadzieję i wierzę w to, że obie strony na tym skorzystają – podkreślił Andrzej Gogola.

- Nasza umowa obejmuje organizację wspólnego szkolenia sportowego, i nawiązanie współpracy trenerskiej. Szkoła Mistrzostwa Sportowego będzie ponadto wspierała szkolenie zawodników KS Rysy, pozwoli to na zwiększenie efektywności szkolenia i mam nadzieje przyniesie jak najwięcej korzyści dla młodych adeptów piłki nożnej - powiedział z kolei Mirosław Gilarski dyrektor SMS.

- Negocjacje z SMS trwały przez kilka tygodni. Cieszę się, że zakończyły się złożeniem podpisów na umowie. Dużą rolę odegrał tu Andrzej Gogola, który doskonale zna tę Szkołę i wypowiadał się na jej temat w samych superlatywach. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się układa po myśli obu stron. Dla nas to kolejna możliwość rozwoju. Nie mam tutaj na myśli tylko żeńskiej drużyny, ale też naszych najmłodszych zawodników, których przybywa w naszym klubie z każdym tygodniem. Umowa z SMS daje im szansę wyboru na drodze swojej przygody z futbolem. Będziemy chcieli promować krakowską Szkołę na terenie całego Podhala – przyznał prezes KS Rysy Paweł Podczerwiński.

O wysokim poziomie jaki reprezentuje SMS Kraków, najdobitniej świadczy lista ich dotychczasowych absolwentów na, której znajdują się m.in.: Jakub Błaszczykowski, Patryk Małecki, Mateusz Klich, Adam Kokoszka, Grzegorz Baran, Michał Czekaj, Paweł i Piotr Brożkowie, Paweł Strąk czy Bartosz Iwan.

PARTNEREM MEDIALNYM KS RYSY BUKOWINA TATRZAŃSKA jest GAZETA INTERNETOWA PODHALEREGION.PL