aaa lubannn junniorzy

PIŁKA NOŻNA. Małopolska Liga Juniorów nie dla piłkarzy Lubania Tylmanowa. Podopieczni trenera Sebastiana Krupy w decydującym o awansie barażowym spotkaniu w Muszynie z Popradem, przegrali 1:3 i to gospodarze tego pojedynku zapewnili sobie grę w MLJ.

W turnieju barażowym udział brały trzy zespoły. Oprócz Lubania i Popradu była też drużyna Sokoła Słopnice. Grano według systemu mecz i rewanż. Tylmanowianie zaczęli od wygranej 4:2 na swoim boisku nad Popradem. Potem przyszły dwa remisy z Sokołem: 1:1 u siebie i 2:2 na wyjeździe. Układ i wyniki pozostały meczów sprawiły, że Lubaniowi w Muszynie wystarczał remis do tego aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w tabeli.

- Niestety cztery mecze w ciągu dwóch tygodni dały nam się we znaki. Przyznam, że w tym ostatnim spotkaniu już ustępowaliśmy przeciwnikowi świeżością i dynamiką. To zadecydowało. Dla mnie jednak kluczowy był remis 2:2 w Słopnicach. Mieliśmy tam mocno okrojony skład, bowiem sędziowie nie dopuścili do gry pięciu naszych zawodnik, którzy nie mieli podbitych legitymacji szkolnych, a mimo to byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Po 10 minutach prowadziliśmy bowiem 2:0. Jeszcze przed przerwą daliśmy sobie jednak strzelić dwa gole, jednego z rzutu karnego, a drugiego po rzucie wolnym pośrednim. Szkoda, bo pozostał duży niedosyt. Awans był na wyciągnięcie ręki. Taki był nasz cel. Nie udało się go zrealizować, stąd sezon trudno uznać za udany, mimo wygranej ligi na Podhalu – przyznał szkoleniowiec młodych piłkarzy z Tylmanowej.

Wyniki spotkań barażowych:
Lubań – Poprad 4:2: Podgórski 2, F. Piszczek, Kołodziej
Lubań – Sokół 1:1: F. Piszczek
Sokół – Lubań 2:2: Kołodziej, Podgórski
Poprad – Lubań 3:1: F. Piszczek

W innych meczach: Sokół – Poprad 11:0, Poprad – Sokół 4:2
Tabela
1. Poprad 4 6 9:18
2. Sokół 4 5 16:7
3. Lubań 4 5 8:8

Fot. Zdzisław Karaś