aa malecki rysyy

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Rysy Bukowina Tatrzańska stał się oficjalnym partnerem Wisły Kraków. To drugi klub z Podhala, z którym „Biała Gwiazda" nawiązała współpracę. Pierwszym była Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec.

W wyniku podpisanej umowy m.in. trenerzy Rysów będą mogli odbywać staże trenerskie w Wiśle, zawodnicy mają zagwarantowany udział w treningach, turniejach, testach organizowanych przez „Białą Gwiazdę", a oba kluby zobowiązują się angażować w tworzenie projektów szkolenia młodzieży.

- Cieszę się że oficjalnie będziemy współpracować z tak wielkim klubem jak Wisła Kraków. To daje gwarancję odpowiedniego rozwoju naszym młodym zawodnikom i otwiera przed nimi szerokie perspektywy – podkreślił prezes Rysów, Paweł Podczerwiński.

Na efekty współpracy, długo czekać nie trzeba było. Od poniedziałku 13 letni Krzysztof Wojtanek z Bukowiny Tatrzańskiej, przebywa w Krakowie, gdzie będzie sprawdzany pod kątem gry w jednej z grup młodzieżowych Wisły.

W ostatnich dniach głośno było również o sekcji żeńskiej KS Rysy. W trakcie turnieju „Tatry Football Cup" podopieczne trenerów Podczerwińskiego i Andrzeja Gogoli, zostały oficjalne zaprezentowane szerokiej publiczności. Była też okazja do podziękowań dla obecnego na turnieju, Patryka Małeckiego. Gwiazdor Wisły Kraków kilka dni temu, ufundował bowiem profesjonalny sprzęt piłkarski młodym góralkom. W zamian otrzymał sporą dawkę klubowych gadżetów m.in. koszulkę i szalik.