aamudnial - 18

PIŁKA NOŻNA. Rozgrywki Pucharu Burmistrza Nowy Targ weszły w decydującą fazę. W weekend rozegrano mecze 1/8. Odbyło się siedem z ośmiu zaplanowanych spotkań. Mecz pomiędzy Balugraną a Lux Dachem został przełożony na piątek.

Już na tym etapie z rozgrywkami żegnają się zdobywcy trofeum sprzed roku, piłkarze Spajki Szaflary, którzy zostali wyeliminowani przez Copacabanę. Ta potyczka była ozdobą tej fazy turnieju. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W regulaminowym czasie gry padł bowiem wynik remisowy 4:4. Warto podkreślić, że Copacabana prowadziła już w meczu 3:0 by niecałe trzy minuty roztrwonić całą przewagę. Copa jeszcze raz wyszła na prowadzenie po trafieniu Tomasza Zięby, ale po chwili odpowiedział F. Kamiński.

Dwa oblicza pokazali reprezentanci Złodziei Zapalniczek, którzy mecz z TS Patroni zaczęli od szybkiej straty dwóch goli. Jeszcze przed przerwą zdołali jednak oni doprowadzić do wyrównania, a po zmianie stron już całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku, zwyciężając 7:4.

W dwucyfrowych rozmiarach Unihock Team rozprawił się z osłabioną kadrowo Skałką Rogoźnik. Patryk Wronka i spółka urządzili sobie festiwal strzelecki, aplikując rywalowi aż 12 bramek, tracą zaledwie 2.

Efektowne zwycięstwo 9:3 odniosła ekipa N.T, która wyeliminowała drużynę FC Kopace. Co ciekawe w szeregach zwycięzców na listę strzelców wpisało się tylko dwóch zawodników. Sześć trafień zaliczył najskuteczniejszy jak na razie gracz rozgrywek Szymon Kolasa (łącznie zdobył już 17 bramek!), a kolejne trzy dołożył Wojciech Pucharski.

Problemów z awansem do ćwierćfinału nie miał również zespół KDRK. Drużyna oparta na byłych bądź aktualnych zawodnikach Skawianina Skawy 6:1 ograła amatorski RC Model Sport.

Ciekawa była końcówka meczu Playera z Electro. Ci pierwsi prowadzili już 3:0 by w ostatnich sekundach, stracić dwie bramki. Rywale poczuli szansę, zaatakowali całą drużyną, ale zamiast gola wyrównującego, padła czwarta, rozstrzygająca losy spotkania bramka dla Playera.

Wyrównany przebieg miało starcie De Lux z Gall Anonim. Wygraną 6:4 De Lux zawdzięcza przede wszystkim zdecydowanie lepszej skuteczności.

GALERIA NIEDZIELNYCH SPOTKAŃ

Rozlosowano już pary ćwierćfinałowe: Copacabana – Lux Dach/Blaurgana; De Lux – Unihock Team; Player – Złodzieje Zapalniczek, N.T – KDRK.

Wyniki 1/8

N.T – Kopace 9:3: Kolasa 6, Pucharski 3 – Sojka 2, Kalata
KDRK – RC Model Sport 6:1: S. Rusnak 2, Skwarek 2, Lubiński, Łukaszka – M. Zubek
De Lux – Gal Anonim 6:4: Hajnos 3, Marduła 2, Marek – Bielański 2, Polak, Konieczny
Electro – Player 2:4: Mirga 2 – Sitarz, Bobek, Sulka, Łukasik.
Złodzieje Zapalniczek – TS Patroni 7:4: Skawski 3, Janasik, 2, K. Mastela, Teper – D. Antolak 2, Buszta, Margosiak.
Unihock Team – Skałka Rogoźnik 12:2: Wronka 3, Augustyn 2, Świętek 2, Subik 2, Misiura, Piekarczyk, samobójcza – Bukowski 2
Copacabana – Spajki Szaflary 5:4 po karnych: G. Hajnos, Kilka, Zięba, Mikoś – F. Kamiński 3, Strama.