aaa 10 lecie mks

PIŁKA NOŻNA. W niedziele na boisku w Lipnicy Wielkiej odbyła się III edycja Turnieju o Puchar Wójta, połączonego z obchodami miejscowego klubu MKS Babia Góra, który w sezonie 2013/2014 obchodzić będzie jubileusz 10-lecia istnienia.

Klub powstał na bazie Międzyszkolnego Klubu Sportowego Babia Góra Lipnica Wielka. W sezonie 2004/2005, seniorzy zostali zgłoszeni do rozgrywek w Podhalańskim Podokręgu Piłki Nożnej. Utworzenie klubu było odzewem, na duże zapotrzebowanie w regionie na tego typu działalność. W debiucie lipniczanie zajęli trzecie miejsce. Rok później już świętowali awans do rozgrywek klasy B, a po kolejnych trzech sezonach awansowali do klasy A, gdzie grają do dziś. W międzyczasie w 2007 roku piłkarze Babiej Góry zapisali na swoim koncie jak do tej pory największy sukces, docierając do finału prestiżowych rozgrywek o Puchar Podhala, eliminując po drodze wiele wyżej notowanych klubów. To był też wyjątkowy rok pod innym względem. Dokładnie 6 maja po kilku miesiącach intensywnych prac, zostało oddane do dyspozycji zawodników boisko z trybunami na 300 miejsc siedzących i zapleczem, które powstało na skutek społecznego zaangażowania wielu przychylnych klubowi osób.

- To było intensywne, ale całkiem obfite w sukcesy 10 lat. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze kolejne osiągnięcia. Myślę, że organizacyjnie stać nas na to, aby w zbliżających się rozgrywkach włączyć się w walkę o najwyższe cele. Potencjał ludzki też jest w drużynie. Reszta jest już w nogach zawodników. Nie ukrywam, że marzy mi się kolejny awans – zdradził Stanisław Wojtusiak, który od samego początku pełni rolę prezesa klubu z Lipnicy Wielkiej.

W trakcie obchodów, przyznano kilka wyróżnień i odznaczeń. Wręczali je obecni na uroczystości: m.in. wójt gminy Lipnica Wielka Bogdan Jazowski, wójt gminy Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, członek zarządu MZPN Jarosław Marfiak, a także prezes PPPN Jan Kowalczyk. Medale 90-lecia MZPN odebrali: Stanisław Wojtusiak, Andrzej Michalak, Grzegorz Lach, Marcin Kudzia, Zofia Wojtusiak oraz Piotr Cymerman. Brązową Odznaką MZPN uhonorowano: Franciszka Skoczka, Adama Ignaciaka oraz Tomasza Mikłusiaka. Ponadto wójt Bogdan Jazowski wręczył pamiątkowe statuetki rodzicom zawodników: Halinie i Tadeuszowi Skoczyk, Marii i Janowi Mikłusiak, Bacie i Ignacemu Michalak, Halinie i Ignacemu Ignaciak, Jadwidze i Stanisławowi Kucek, Irenie i Tadeuszowi Michalak, Lidii i Kazimierzowi Lach, Alinie i Henrykowi Lach, Krystynie i Emilowi Kudzia, Zofii i Stanisławowi Węgrzyn, Teresie i Tadeuszowi Dunaj, Zofii i Eugeniuszowi Lichosyt. Wyróżniono również: Marka Wojtusiaka, Stanisław Adamczyka, Maksymiliana Węgrzyna, Dawida Dunaja i Krzysztofa Michalaka.

Co tyczy się zaś przebiegu turnieju, to gospodarze byli bardzo gościnni, ustępując miejsca na podium przyjezdnym zespołom. Pierwszą pozycję wywalczyli gracze Clepardi Kraków (V liga), którzy po wygranej w półfinale nad Orawą Jabłonka (A klasa) 2:1, w finale pokonali 2:1 piłkarzy Babiej Góry Sucha Beskidzka (V liga). Ci z kolei, wcześniej w meczu półfinałowym ograli gospodarzy 2:0. Lipniczanie ulegli też 0:1 Orawie w starciu, którego stawką była trzecia pozycja w końcowej klasyfikacji. Indywidualne nagrody odebrała dwójka zawodników z Suchej Beskidzkiej. Najlepszym bramkarzem został Marcin Kozak, a najlepszym zawodnikiem Sebastian Tłok.

GALERIA Z TURNIEJU