aaa chbaowka pikinikk

PIŁKA NOŻNA. Za nami Piknik Sportowy w trakcie, którego rozegrano turniej o Puchar Proboszcza Chabówki.

Osiem zespół piłkarskich przystąpiło do rywalizacji w turnieju drużyn 5-osobowych, który był częścią pikniku sportowego zorganizowanego przez KS Chabówka. Najlepszą drużyną rozgrywek okazała się reprezentacja Rdzawki, która w finale turnieju pokonała Lawinę Spytkowice 2:1. Trzecie miejsce zdobyła drużyna gospodarzy turnieju występująca pod nazwą Kopacze z Możdżeniówki dzięki zwycięstwie 3:1 nad Oldboys Rabka-Zdrój. Na pocieszenie dla rabczan to w ich ręce powędrowały aż dwa wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Janusz Śmieszek, a statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Bartosz Orzeł. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł w udziale Damianowi Stachurze z Rdzawki. Poza wymienioną czwórką, która brała udział w decydującej fazie turnieju z rywalizacją po fazie grupowej pożegnały się zespoły: Chabówka, Lokomotiv, Ponice i Młodzi Gniewni.

Poza turniejem głównym spotkanie u Puchar Proboszcza Chabówki rozegrały dwie drużyny "młodzików". Po jednostronnym spotkaniu UKS "Dwójka" Zakopane pokonała gospodarzy z Chabówki 8:0. Poza wymienioną czwórką w rywalizacji brały również udział zespoły: Chabówka, Lokomotiv, Ponice i Młodzi Gniewni.

Poza emocjami sportowymi licznie zebranych gości czekało wiele innych atrakcji, takich jak dmuchana zjeżdżalnia, byk rodeo czy loteria fantowa. Całość imprezy zwieńczyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Półfinały:

Lawina Spytkowice - Oldboys Rabka - Zdrój 4:2
Rdzawka - Kopacze z Możdżeniówki 2:1

Mecz o 3. miejsce

Kopacze z Możdżeniówki - Oldboys Rabka - Zdrój 3:1

Finał

Rdzawka - Lawina Spytkowice 2:1

Tekst: Kamil Dulański

Fot. Jacek Zając