aaaammks hokej challenge

HOKEJ. Reprezentanci  MMKS Podhale Nowy Targ (rocznik 1999 i młodsi) walczyli w Czechach na dorocznym turnieju międzynarodowym Czech Hockey Challenge Cup rocznik 1999. Nowotarżanie za rywali mieli zespoły z Czech, Kanady, oraz Austrii. Spośród drużyn startujących podopieczni Marka Rączki uplasowali się na 4 miejscu w swojej dywizji.

Na pierwszy ogień nowotarżanie zmierzyli się z zespołem czeskim Challenger Select. Mecz trwał 3 razy po 15 minut zakończył się wygraną czeskiej drużyny 10:0. Drugi mecz Podhale zagrało w turnieju z austriackim Moser Medical Graz99ers. To było już całkiem inne spotkanie w wykonaniu młodych górali. Na początku drugiej tercji przegrywali już, 1:3 ale zdołali doprowadzić do remisu, a w 10 minucie trzeciej tercji Brynkus zdobył czwartego gola dającego wygraną Podhalu. Trzecie spotkanie również udało się MMKS-owi wygrać 5:1, a w pokonanym polu młodzinowotarżanie zostawili zespół kanadyjski Covboys White. Czwartym rywalem zespołu z Nowego Targu była drużyna Covboys Red. Ten rywal okazał się już za mocny wygrywając 5:0. Ostatni mecz w grupie z HC Hvìzda Praha zakończył się  porażką 0:10. Po 5 rozegranych spotkaniach MMKS Podhale zajęli 4 miejsce w grupie z dorobkiem 4 punktów i w ostatnim meczu zmierzyli się z trzecią drużyną grupy Covboys Red. Ulegli jej po raz drugi tym razem 0:6. 

W turnieju w Czechach wystąpiło również czterech reprezentantów MMKS Podhale Nowy Targ, Jakub Malasiński, Fabian Kapica, Wiktor Bochnak i Nico Stanek, którzy zagrali w występującej w dywizji 2002 zespole o nazwie Challenger Select. Kuba Malasiński występował na bramce, a zapunktował z pozostałej trójki tylko Fabian Kapica zdobywając w jednym spotkaniu bramkę.

Challenger Select (Cze)– MMKS Podhale Nowy Targ 10:0 (3:0 ; 5:0 ; 2:0)

Moser Medical Graz99ers (AUT)– MMKS Podhale Nowy Targ 3:4 (2:1 ; 1:1 ; 0:2)
Bramki dla Podhala: E. Bochnak 2, Szewczyk, Brynkus.

Covboys White (Can) – MMKS Podhale Nowy Targ 1:5 (0:2 ; 1:0 ; 0:3)
Bramki dla Podhala: Skalski 2, K. Faltyn 2, E. Bochnak.

Covboys Red (Can) – MMKS Podhale Nowy Targ 5:0 (1:0 ; 3:0 ; 1:0)

HC Hvìzda Praha (Cze)– MMKS Podhale Nowy Targ 10:0 (3:0 ; 5:0 ; 2:0)

Covboys Red (Can)– MMKS Podhale Nowy Targ 6:0 (1:0 ; 3:0 ; 2:0)

MMKS: Paweł Bizub, Mateusz Neuwelt, Aleksandra Zamarlik – Kacper Kamieniecki , Kuba Klimas, Oskar Zamarlik, Jan Szewczyk, Jarosław Jaskierski, Kuba Worwa, Kacper Faltyn, Sebastian Brynkus , Ernest Bochnak, Alan Krauzowicz, Bartek Wsół , Patryk Chowaniec, Adrian Skalski , Łukasz Kamiński , Szymon Kurowski. Trener: Marek Rączka ; Kierownik: Wojciech Chowaniec.

TEKST. Szymon Pyzowski