111ki puchar polsk111

SPORTY WALKI. 22-23 listopada Nowy Targ będzie gospodarzem turnieju w ramach Pucharu Polski w formule K1 w kategorii seniorów i juniorów. IMPREZIE PATRONUJE PODHALEREGION.PL 

Puchar Polski K1 jest imprezą na stałe wpisaną w kalendarium zawodów Polskiego Związku Kickboxingu. Turniej cieszy się ogromnym uznaniem wśród osób interesujących się sportami uderzanymi. Dlatego organizatorzy spodziewają się dużej liczby uczestników.

K1 jest najtwardszą i najbardziej widowiskową formułą Kickboxingu, gdzie oprócz technik bokserskich wzbogaconych o uderzenia ręką po obrocie są kopnięcia na głowę , tułów oraz na udo (low-kick) a także uderzenia kolanem. W dzisiejszym świecie sportów walk, turnieje K1 królują jeśli chodzi o popularność, a co za tym idzie oglądalność. Największe telewizje typu Eurosport, cyklicznie relacjonują zmagania w tej dyscyplinie. Ogromne organizacje sportowe takie jak Glory czy Superkombat, bijące rekordy oglądalności promują właśnie tę dyscyplinę, urządzając turnieje.

Wśród uczestników możemy podziwiać Polaków, którzy jak się okazuje są na światowym poziomie . Polskie K1 w krótkim czasie dzięki zaangażowaniu trenerów, samych zawodników oraz działaczy, niczym nie ustępują zagranicznym zawodnikom a nasi kadrowicze wracają z Mistrzostw Świata będąc w czołówce medalowej.

- Mamy nadzieję, że nasza impreza na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń sportowych rozgrywanych na Podhalu. Zależy nam na popularyzacji tego sportu, wobec czego postanowiliśmy, że wstęp dla wszystkich będzie bezpłatny. Aby podnieść atrakcyjność wydarzenia, walki finałowe przewidziane są w formie gali zawodowej – zapowiadają organizatorzy.