11seminarium ostrowsko111

SPORTY WALKI. Ponad setka dzieci, młodzieży i dorosłych wzięła udział w dwudniowym Międzynarodowym Seminarium Sztuk Walki w Ostrowsku. Jego pomysłodawcom i organizatorem był Sebastian Westrych ze Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Fizycznej „Akyama".

- Tego typu seminaria powoli stają się już regułą w naszym środowisku. Staramy się systematycznie, kilka razy w roku spotykać, pogłębiać swoją wiedzę i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Tym razem dzięki przychylności tutejszych władz, seminarium udało się na zorganizować w Ostrowsku – podkreśla Westrych.

Wśród uczestników seminarium byli reprezentanci nie tylko Podhala, ale też wielu innych rejonów Polski. Nie zabrakło też i gości z zagranicy.

- Cieszę się ogromnie, że na nasze zaproszenie odpowiedziało aż tak liczne grono, w tym wielu znamienitych mistrzów. Po raz kolejny zaszczycił nas swoją obecnością shihan Johann Mika wraz z senseiem Mirosławem Niedbalskim, którzy przyjechali do nas z Niemiec. Zjawili się zawodnicy z Krakowa na czele z sihanem Krzysztofem Raźnym, z Nowego Dworu Mazowieckiego na czele z hanshi Ryszardem Gumińskim i z Zabrza na czele z sensei Romualdem Wojniczem. Dojechali do nas nawet ludzie z dalekiego Szczecina. Nie sposób też nie wymienić Ewy Pawlikowskiej, mistrzyni świata w karate kyokushin z Nowego Targu czy Pawła Gorbatiuka, pochodzącego z Ukrainy a mieszkającego w Krakowie – informuje Westrych.

GALERIA Z Pierwszego Dnia Seminarium

W trakcie seminarium odbyły się liczne pokazy i treningi m.in. jujitsu, Aikijujutsu, karate kyokushin, karate shotokan i samob. Zorganizowano również treningi dla dzieci do lat 12. Każdy uczestnik seminarium otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

PATRONEM MEDIALNYM SEMINARIUM BYŁA GAZETA INTERNETOWA PODHALEREGION.PL