111bibro ok111

BIEGI. Nowotarżanin Sebastian Bibro włączył się w akcję charytatywną na rzecz pomocy chorej na nowotwór Ani Garcarz z Waksmunda. W tym celu chce w ciągu niespełna dwóch tygodni przebiec trasę o długości 643 km Zakopanego do Gdańska.

- Zawsze lubiłem biegać. To moja druga pasja po piłce. Jestem długodystansowcem i moim marzeniem od kilku lat jest przebiegnąć z Zakopanego do Gdańska. Chciałbym sprawdzić na co stać mój organizm, a przy okazji włączyć się pomoc malutkiej Ani, której historia mnie poruszyła – przyznaje 24 letni nowotarżanin, który w swoim pomyślę wzorował się na Kanadyjczyku Terrym Foxie, Australijczyku Cliffie Youngu oraz Francuzie Didier Wolszyn.

Fox w wieku 22 lat zachorował na raka, w wyniku czego ucięto mu kończynę dolną. Przebiegł z protezą praktycznie całą Kanadę, dokładnie 5300 km w zbiórce pieniędzy na dzieci chorujące na raka. Young w wieku 61 przebiegł w ultra maratonie z Sydney do Melbourne 875 km w ciągu 5 dni 15 godzin (nie śpiąc przy tym w ogóle) z kolei Wolszyn pokonał pod rząd 33 razy dystans Ironman (3,8 wpław, 180 km rowerem i dystans maratoński 42 km 195 m) w 33 dni ustalił rekord Guinnessa. Zrobił to w wieku 42 lata, całkowity dystans jaki przebył to 7500 km.

Planowana trasa biegu wiedzie przez takie miejscowości jak: Zakopane, Myślenice, Kraków, Wolbrom, Szczekociny, Koniecpol, Piotrków Trybunalski, Łódź, Zgierz, Ozorków, Łęczyca, Krośniewice, Kowal, Włocławek, Kowalewo Pomorskie, Grudziądz, Nowe, Gniew, Tczew, Pruszcz Gdański, Gdańsk.

- Planujemy tę inicjatywę w terminie od 27 czerwca do 10 lipca. Bieg odbywałby się etapami po 50 km dziennie. Moim asekurantem, pomocą lekarską, oraz wsparciem będzie jadący autem jeden z pomysłodawców projektu – mówi Bibro.

Koszt projektu (odpowiedni ubiór, obuwie, noclegi, koszty eksploatacyjne samochodu asekurującego oraz wyżywienie) to około 5200 zł. Potrzebna jest pomoc sponsorów. W zamian będzie możliwość umieszczenia reklam na wszystkich elementach garderoby, tj. na koszulce, spodenkach, dresie oraz możliwość oklejenia swoimi reklamami auta, które będzie asekurowało biegacza.

- Znaczną cześć dochodu uzyskaną od ewentualnych sponsorów, chcemy przekazać malutkiej Ani, na zakup specjalistycznej endoprotezy, która zastąpi jej amputowaną nóżkę – podkreśla Bibro.

Ewentualne osoby bądź firmy zainteresowane wsparciem projektu proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 880607912 bądź pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.