slalczarGMINA CZARNY DUNAJEC. Stok Narciarski "Na Budzu" w Czerwiennem był areną corocznych zawodów narciarskich Szkół Tischnerowskich w slalomie gigancie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz dorosłych z całej Polski.

W zawodach zorganizowanych przez Zespół Szkół Podstawowej i Gminazjum w Ratułowie i Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu udział wzięło 126 dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów - 78 chłopców i 48 dziewczynek oraz 23 dorosłych - 16 mężczyzn i 7 kobiet.

Reprezentowali SP nr 153 im. J.Tischnera w Krakowie, SP Chochołów, Zespół Szkół nr 2 Kraków, ZSPiG im. J.Tischnera w Ratułowie, SP im. J.Tischnera w Starym Sączu, SP w Lasku, P.O.S.A. w Zakopanem, SP w Czarnym Dunajcu, ZPO Mszana Górna SP Czerwienne 2, ZSPiG im. Bohaterów Westerplatte w Cichem, Gimazjum w Czarnym Dunajcu, Gimazjum nr 2 im. J.Tischnera w Zakopanem, Prywatne Gimazjum w Starym Sączu, Gimnazjum w Łopusznej i Gimazjum nr 2 Nowy Targ.

Wyniki:

Kategoria klas I-III chłopców:
1. Tomasz Mrzewka - SP nr 153 im. J.Tischnera w Krakowie
2. Piotr Gołąb - SP nr 153 im. J.Tischnera w Krakowie
3. Mateusz Maciusiak - SP Chochołów

Kategoria klas I-III dziewcząt:
1. Martyna Hopek - SP im. J.Tischnera w Starym Sączu
2. Zuzanna Sroka - SP nr 153 im. J.Tischnera w Krakowie
3. Gabriela Marecka - SP nr 153 im. J.Tischnera w Krakowie

Kategoria klas IV-VI chłopców:
1. Paweł Koczur - SP w Lasku
2. Kasjusz Namaczyńki - P.O.S.A. w Zakopanem
3. Wiktor Polaczek - SP w Czarnym Dunajcu 21,46

Kategoria klas IV - VI dziewcząt:
1. Gabriela Hopek - SP im. J.Tischnera w Starym Sączu
2. Zuzanna Ziajko - SP nr 135 im. J.Tischnera w Krakowie
3. Martyna Kaczmarczyk - SP nr 153 im.J.Tischnera w Krakowie

Kategoria klas gimnazjalnych chłopców:
1. Jakub Zborowski - Gim. Czarny Dunajec
2. Filip Polaczek - Gim. Czarny Dunajec
3. Andrzej Buńda - Gim. nr 2 im. J.Tischnera w Zakopanem

Kategoria klas gimnazjalnych dziewcząt:
1. Paulina – Hopek Prywatne Gim. w Starym Sączu
2. Zuzanna Kowalczyk - Gim. nr 2 im. J.Tischnera w Zakopanem
3. Magdalena Więcek - Łopuszna

Kategoria OPEN mężczyzn:
1. Adam Koczur - Lasek
2. Daniel Domagała - Ratułów
3. Krzysztof Zając - Czerwienne

Kategoria OPEN kobiet:
1. Sabina Żołdak– Kraków
2. Aleksandra Więcek - Łopuszna
3. Justyna Polaczek - Czarny Dunajec

Slalom Szkół Tischnerowskich

Fot. Jacek Klinowski