zawcho1CHOCHOŁÓW. Na trasach biegowych w Chochołowie odbyły się Zawody w biegach narciarskich z okazji 169. rocznicy Powstania Chochołowskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, średnich oraz w kategorii dorosłych.

zawcho2Piękna pogoda zawcho3sprawiła, że zawcho4uczestnictwo zawcho5w zawodach zawcho6było prawdziwą przyjemnością. Na starcie stanęło 186 zawodników we wszystkich kategoriach. Rywalizowano indywidualnie i drużynowo.

Zawodnicy w poszczególnych kategoriach za zajęcie miejsc od 1 - 3 otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody (1 - 6 m.). Szkoły w klasyfikacji drużynowej za zajęcie miejsca od 1 - 3 otrzymały puchary, a do szóstego miejsca dyplomy. Wręczyli je skarbnik gminy Stanisława Pilch, sekretarz Michał Jarończyk i przewodniczący Rady Gminy Stanisław Gonciarczyk

Organizatorzy zawodów dziękują Starostwu Powiatowemu w Nowym Targu oraz dyrektorowi Powiatowego Centrum Kultury Tadeuszowi Watysze za udostępnienie budynku do przeprowadzenia zawodów oraz wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc podczas organizacji i przebiegu zawodów.

Szczególne podziękowania dla firmy „Gros" w Czarnym Dunajcu, stacji narciarskiej „Na Budzu" w Czerwiennem oraz Hotelowi & Spa Bachledówka w Czerwiennem za ufundowanie nagród.

Organizatorami zawodów byli: Gmina Czarny Dunajec, Rada Sołecka w Chochołowie, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Szkoła Podstawowa w Chochołowie, KS Chochołów, OSP w Chochołowie.

Wyniki:

Chłopcy - rocznik 2008 i młodsi (Szkoły Podstawowe) - dystans 300 m:
1. Czech Piotr - SP Chochołów - 01:33,70
2. Zatłoka Damian - SP Czerwienne 1 - 01:43,30
3. Szwajnos Kamil - SPSK Stare Bystre 1 - 02:11,60

Chłopcy - rocznik 2006-2007 (Szkoły Podstawowe) - dystans 500 m:
1. Jarząbek Kacper - TS Wisła Zakopane - 01:31,20
2. Serwatowicz Mikołaj - Wisła Zakopane 01:52,70
3. Jarończyk Bartłomiej - SP Podczerwone 02:09,60

Dziewczęta - rocznik 2006 - 2007 (Szkoły Podstawowe) - dystans 500 m:
1. Skorusa Karina - SP Chochołów 01:50,60
2. Liszka Amelia - ZSPiG Ciche nr 1 02:00,20
3. Rapacz Zuzanna - Czerwienne 1 02:24,90

Chłopcy - rocznik 2004 - 2005 (Szkoły Podstawowe) - dystans 1000 m:
1. Tylka Szymon - SP Czarny Dunajec - 03:32,70
2. Szczurek Daniel - SP Chochołów - 03:33,50
3. Rzadkosz Jan - TS Wisła Zakopane - 03:39,90

Dziewczęta - rocznik 2004 - 2005 (Szkoły Podstawowe) - dystans 1000 m:
1. Krupa Julia - SP Chochołów - 03:54,80
2. Nowak Natalia - SP Ciche 2 im. JP II - 04:30,40
3. Łuszczek Anna - ZSPiG Ciche nr 1 - 04:31,60

Chłopcy - rocznik 2003 (Szkoły Podstawowe) - dystans 2000 m:
1. Liszka Jan - Witów - 06:12,60
2. Gąsienica Łukasz - SP Podczerwone - 06:32,70
3. Leja Kuba - ZSPiG Ciche nr 1 - 06:35,00

Dziewczęta - rocznik 2003 (Szkoły Podstawowe) - dystans 2000 m:
1. Gryc Angelika - SP Chochołów - 06:34,30
2. Tylka Agnieszka - SP Czarny Dunajec - 06:38,10
3. Karolina Michalczak - ZSPiG Ciche nr 1 - 07:21,50

Chłopcy - rocznik 2002 (Szkoły Podstawowe) - dystans 2000 m:
1. Guńka Jan - SP Chochołów - 04:55,60
2. Masny Paweł - SP Podczerwone - 05:49,60
3. Kmin Maksymilian - ZSPiG Ciche nr 1 - 06:20,20

Dziewczęta - rocznik 2002 (Szkoły Podstawowe) - dystans 2000 m:
1. Bednarz Natalia - ZSPiG Ciche nr 1 - 06:29,40
2. Miętus Nataia - ZSPiG Ciche nr 1 - 06:52,00
3. Krupa Elżbieta - SP Chochołów - 07:09,40

Chłopcy - rocznik 2001 (Gimnazja) - dystans 3000 m:
1. Stopka Adrian - SPSK Stare Bystre 1 - 08:19,70
2. Barnowski Kamil - Gim Czarny Dunajec - 08:48,70
3. Fatla Marcin - SPSK Stare Bystre 1 - 09:32,10

Dziewczęta - rocznik 2001 (Gimnazja) - dystans 3000 m:
1. Stanek Patrycja - Czarny Dunajec - 09:32,30
2. Kmin Justyna - ZSPiG Ciche nr 1 - 13:12,50
3. Sroka Joanna - SPSK Stare Bystre 1 - 15:45,80

Chłopcy - rocznik 2000 (Gimnazja) - dystans 3000 m:
1. Długopolski Tomasz - SPSK Stare Bystre 1 - 07:59,70
2. Piczura Piotr - Ciche 2 im. JP II - 08:17,50
3. Pałka Adrian - ZSPiG Ratułów - 08:19,30

Dziewczęta - rocznik 2000 (Gimnazja) - dystans 3000 m:
1. Michalczak Sylwia - ZSPiG Ciche nr 1 - 09:35,30
2. Tylka Karolina - Ciche 2 im. JP II 10:48,20

Chłopcy - rocznik 1999 (Gimnazja) - dystans 3000 m:
1. Chowaniec Jakub - Chochołów - 07:41,80
2. Krupa Marcin - Czarny Dunajec - 08:29,50
3. Kula Maciej - ZS Dzianisz - 10:19,40

Dziewczęta - rocznik 1999 (Gimnazja) - dystans 3000 m:
1. Szwajnos Małgorzata - Gim Ciche 2 im. JP II - 09:07,20

Klasyfikacja drużynowa - Szkoły Podstawowe
1. SP Chochołów - 324 pkt.
2. ZSPiG Ciche nr 1 - 235 pkt.
3. SP Podczerwone - 203 pkt.
4. SPSK Czerwienne 2 - 159 pkt.
5. SP Czerwienne 1 - 141 pkt.
6. SP Ciche 2 im. JP II - 132 pkt.
7. SP Czarny Dunajec - 124 pkt.
8. SPSK Stare Bystre 1 - 101 pkt.
9. TS Wisła Zakopane - 91 pkt.
10. ZS Dzianisz - 16 pkt.
11. ZSPiG Ratułów - 13 pkt.

Klasyfikacja drużynowa – Gimnazja
1. SPSK Stare Bystre 1 - 85 pkt.
2. ZSPiG Ciche nr 1 - 65 pkt.
3. Gim Ciche 2 im. JP II - 48 pkt.
3. Gim Czarny Dunajec - 48 pkt.
5. ZS Dzianisz - 43 pkt.
6. Chochołów - 18 pkt.
7. ZSPiG Ratułów - 13 pkt.
8. TS Wisła Zakopane - 0 pkt.

Chłopcy - rocznik 1996-98 (Szkoły średnie) - dystans 3000 m:
1. Skorusa Wojtek - Chochołów - 08:47,10
2. Byrski Piotr - Ciche - 09:10,50
3. Szymala Paweł - Chochołów - 12:58,10

Mężczyźni do 30 lat - dystans 4 km:
1. Potrząsaj Rafał - 09:09,00

Mężczyźni od 31 do 40 lat - dystans 4 km:
1. Styrczula Andrzej - Dzianisz - 10:39,70
2. Barnowski Przemysław - KS Chochołów - 11:01,10
3. Wójcik Bartosz - 11:23,60

Mężczyźni od 41 do 50 lat - dystans 4 km:
1. Serafin Dariusz - T.G.Sokół Zakopane - 11:08,50
2. Gąsienica Kazimierz - Koniówka - 12:40,60

Mężczyźni od 51 do 60 lat - dystans 2 km:
1. Wesołowski Władysław - Chochołów - 05:29,90

Mężczyźni od 61 do 70 lat - dystans 2 km:
1. Tylka Jan - Zakopane - 13:17,00
2. Barnowski Tadeusz - Chochołów - 14:08,20