senioria2II Senioriada – pod patronatem dziennika internetowego PODHALE REGION
RABKA-ZDRÓJ. Piękna zimowa aura i wspaniała zabawa towarzyszyły zawodom i uroczystemu finałowi II Ogólnopolskiej Senioriady w Rabce-Zdroju.

Przez dwa dni w uzdrowisku pod Gorcami gościło ponad pół tysiąca zawodników i kibiców z 19 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, m.in. z Zawiercia, Józefowa, Wejherowa, Łazów, Rzeszowa, Andrychowa, Myślenic, Lublina, Nowego Targu, Mszany Dolnej, Pszczyny, Nowego Sącza, Zakopanego, Myszkowa, Gliwic, Krakowa, Oświęcimia, Wiednia. Rabczański UTW też oczywiście wystawił swoją reprezentację.

277 zawodniczek i zawodników w wieku od 50+ do 80+ z podziałem na grupy wiekowe rywalizowało w ośmiu konkurencjach: „kręgle curlingowe" na lodzie, bieg narciarski, slalom narciarski, rzut „śnieżkami do celu", zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy, Nordic Walking połączony z konkursem wiedzy. Najliczniejsza grupa - 69 studentów Uniwersytetów III Wieku - startowała w slalomie gigancie.
Imprezą towarzyszącą II Senioriadzie był Nordic Walking Gorczański. Uczestnicy mieli wiele okazji do integracji i cieszenia się spotkaniem.

Medale odbierali podczas finału w rabczańskim amfiteatrze.

Patronat Honorowy nad II Senioriadą sprawowali: Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak–Kamysz, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło. Do sztafety ognia zaproszono znanych rabczańskich sportowców.

Zawody i finał

Fot. Jan Ciepliński