317950 168234323310510 585178360 nKOLARSTWO. Ostatnie miesiące dla kolarzy z Podsarnia obfitowały w starty w zawodach kolarstwa górskiego. Zawodnicy kilkakrotnie stawali na podium.

17 czerwca klub brał udział w Pucharze Tarnowa gdzie zawodnicy zajęli następujące pozycje: Estera Siarka I miejsce, Oliwia Siarka I miejsce , Adrian Siarka II miejsce , Monika Rapacz III miejsce, Szymon Domalik V miejsce.

Następnie zawodnicy pojawili się na imprezie Pucharu Szlaku Solnego w V edycjach. Pierwsza edycja odbyła się w Gołkowicach , natomiast druga - w Rabce Zdroju. W juniorach młodszych Adrian Siarka zdobył II miejsce a Monika Rapacz V miejsce. Natomiast w młodzikach Estera Siarka zdobyła I miesce a Szymon Domalik zajął VIII pozycję. W kategorii żak Oliwia Siarka zajęła I miejsce a w kategorii 9-10 lat Krystian Siarka I miejsce.

Wakacje dla zawodników również rozpoczęły się zawodami. Już 1 lipca odbyła się III edycja Puchar Szlaku Solnego w Skomielnej Białej, gdzie również odbyły się Mistrzostwa Małopolski. Tutaj w juniorach młodszych Adrian Siarka wywalczył tytuł Mistrza Małopolski w juniorkach młodszych Monika Rapacz zdobyła tytuł II V-ce Mistrzyni Małopolski. W młodziczkach Mistrzynią Małopolski została Estera Siarka a Szymon Domalik został II V-ce Mistrzem Małopolski. W żakach Oliwia zdobyła I miejsce, a Krystian Siarka II miejsce.

7 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski w Kielcach, gdzie również nie zabrakło Mistrzów Małopolski z Podsarnia. W Mistrzostwach tych o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego I miejsce w kategorii młodziczka zajęła Estera Siarka natomiast jej brat Adrian w juniorach młodszych zajął II miejsce, natomiast Monika Rapacz zajęła VI lokatę a Szymon Domalik VIII miejsce.

Parę dni później tj. 12.07. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sieprawiu dla juniorów młodszych gdzie Adrian Siarka zajął miejsce tuż za podium czyli IV.

14 lipca odbył się Puchar Polski w Ustroniu. Zawodnicy spisali się na medal zdobywając odpowiednie lokaty: Estera Siarka I miejsce, Szymon Domalik IV miejsce, Monika Rapacz III miejsce, Adrian Siarka III miejsce.

22 lipca W Spytkowicach odbyła się IV edycja Pucharu Szlaku Solnego. Zajęte lokaty: Monika Rapacz V miejsce, Adrian Siarka II miejsce, Estera Siarka I miejsce, Oliwia Siarka I miejsce, Krystian Siarka I miejsce.

Ostatnią imprezą była V edycja Pucharu Szlaku Solnego w Orawce. Zajęte lokaty: Adrian Siarka III miejsce, Monika Rapacz VI miejsce, Estera Siarka II miejsce, Szymon Domalik IV miejsce, Oliwia Siarka I miejsce, Krystian Siarka II miejsce.