tn20tn20NOWY SĄCZ – ZAKOPANE. 6 i 7. sierpnia w Zakopanem gościć będziemy kolarzy Tour de Pologne. W tym roku pod Tatrami rozegrane zostaną dwa (V i VI) etapy 72. Tour de Pologne.

Pierwszy to etap Nowy Sącz – Zakopane z trzykrotnym podjazdem pod Słodyczki, a drugi etap to Bukovina Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska, w którym kolarze wjadą na trzykrotną pętlę po Zakopanem.

W związku organizatorzy informują, że w dniach:

6. sierpnia na ulicach Zakopanego od godz. 5.00 do godz. 15.00 pojawią się utrudnienia w ruchu. Ulice: Chałubińskiego, Zamoyskiego, Makuszyńskiego, Piłsudskiego, Br. Czecha, NA CZAS PRZEJAZDU Mini Tour de Pologne NIEPRZEJEZDNE, natomiast w godz. od 15.00 do 19.00 nastąpi całkowite zamknięcie ulic na czas przejazdu kolarzy. Dojazd do Zakopanego od strony Kościeliska będzie BARDZO UTRUDNIONY. Po przejeździe peletonu drogi będą otwierane na bieżąco.

7 sierpnia. na ulicach Zakopanego od godz. 13.55 do godz. 15.00 ulice Droga do Olczy, Droga na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Piłsudskiego, Br. Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza NA CZAS PRZEJAZDU KOLARZY NIEPRZEJEZDNE. Po przejeździe kolarzy drogi na terenie miasta będą natychmiast udrożnione.

Ruch drogowy będzie się odbywał zgodnie z komunikatami zamieszczonymi w prasie oraz będzie regulowany przez służby zabezpieczające, ale tylko zgodnie z kierunkiem jazdy peletonu. Za wszelkie utrudnienia organizatorzy serdecznie przepraszają i jednocześnie zapraszają do licznego uczestnictwa i dopingu na całej trasie wyścigu.

Start Honorowy Zakopane

start MINI TdP Nutella godz.10.00 miejsce Wielka Krokiew

start MINI TdP Puchar Młodzików 11.10 miejsce Wielka Krokiew

start wyścigu godz. 12.40 miejsce Nowy Sącz
meta wyścigu godz. 18.45 miejsce Wielka Krokiew

Pętle Premia Lotna Zakopane Wielka Krokiew

start wyścigu godz. 13.35 miejsce Bukovina Terma Hotel Spa

wjazd do Zakopanego godz. 14.00 miejsce od Droga do Olczy

wyjazd z Zakopanego godz. 14.34 miejsce Droga do Olczy kier. Poronin po wykonaniu trzech pętli po Zakopanem.

 

06.08.2015 V Etap Nowy Sącz - Zakopane 223 km

11.10– Zbiórka kolumny reklamowej: Nowy Sącz ul. Lwowska

11.15- 12.30 – Biuro wyścigu: akredytacja lokalnych mediów, informacja: miasteczko VIP, punkt podpisywania listy Startowej Nowy Sącz ul. Rynek

11.10 – Przyjazd pojazdów ekip (BUS) na zbiórkę: Nowy Sącz ul. P. Skargi / Rynek

11.20 – 12.50 – Podpisywanie listy startowej.

11.30 – Wyjazd BUS ekip z miejsca zbiórki: Nowy Sącz ul. P. Skargi / Rynek

12.20 – Start kolumny reklamowej: Nowy Sącz Rynek ul. Lwowska

12.35 – Start pojazdów jadących przed kolumną wyścigu.

12.40 – Start honorowy: Nowy Sącz ul. Rynek

13.00 – Start ostry 9,2 km od miejsca zbiórki: Stary Sącz ul. Rynek

14.30 – Wjazd kolumny reklamowej na rundę: Bukowina Tatrzańska DW 961

14.59 – 15.08 – Wjazd kolarzy na rundę: Bukowina Tatrzańska DW 961

15.20 – Przejazd kolumny reklamowej przez linie mety pocz. I okrążeniu trasy: Zakopane ul. Piłsudskiego

15.47 – 16.00 – Przejazd kolarzy przez linię mety pocz. I okrążenia trasy: Zakopane ul. Piłsudskiego

17.06 – 17.26 – Przejazd kolarzy przez linię mety pocz. II okrążenia trasy: Zakopane ul. Piłsudskiego

18.40 – Przyjazd kolarzy na metę : Zakopane ul. Piłsudskiego.

18.42 Dekoracja zawodników

KONTROLA ANTYDOPINGOWA:
Zakopane, ul. Piłsudskiego, przy mecie, polski camper Voyager.

BIURO WYŚCIGU: Zakopane, ul. Piłsudskiego, przy skoczni 100 m za metą: godz. 13.00 – 19.00
BIURO PRASOWE: przy mecie.

BIURO JURY: przy mecie miasteczko VIP (next to the finish line).

SZPITALE:
Szpital - Zakopane (SPZOZ), ul. Kamieniec 10, 34-500, Zakopane, tel. +48 18 201 20 21.
Szpital Kliniczny nr 2 Collegium Medicum UJ, ul. Balzera 15, 34-500, Zakopane, tel. +48 18 201 20 61.

11.20 - Zbiórka zawodników nutella MINI TOUR DE POLOGNE, potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start, pobranie numerów: Zakopane, ul. Piłsudskiego

12.50 - Zbiórka zawodników na starcie nutella MINI TOUR DE POLOGNE: Zakopane, ul. Piłsudskiego

13.00 - Start ostry nutella MINI TOUR DE POLOGNE – I kat. 1 runda x 3,0 km;
II kat.  1 runda x 3,0 km Zakopane, ul. Piłsudskiego

13.50 Przyjazd na metę zawodników nutella MINI TOUR DE POLOGNE: Zakopane, ul. Piłsudskiego

OFICJALNA PREZENTACJA TRASY 72. TOUR DE POLOGNE

„Łączymy stolice" to hasło, pod którym będzie rozgrywany 72. Tour de Pologne UCl World Tour. Tegoroczna edycja wyścigu rozpocznie się 2. sierpnia w Warszawie, a zakończy 8. sierpnia w Krakowie.
Tour de Pologne to największa cyklicznie organizowana sportowa impreza w Polsce. Należy do prestiżowego cyklu UCl World Tour zrzeszającego największe wyścigi świata. W 2014 roku historyczne zwycięstwo odniósł Rafał Majka - pierwszy Polak, który wygrał wyścig UCl World Tour - a wyścig obserwowało na trasie ponad 2,7 miliona kibiców. W pierwszym tygodniu sierpnia tego roku do Polski ponownie przyjadą czołowi kolarze świata. Na starcie 72. Tour de Pologne stanie 17 zawodowych grup UCl World Teams, a także Reprezentacja Polski oraz drużyna CCC Sprandi Polkowice.

Uroczyste otwarcie wyścigu nastąpi na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie skąd kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu. Liczy on 122 kilometry i składa się z dziesięciu rund, na których kolarze będą pokonywać między innymi słynny podjazd ulicą Karową. Na mecie na Placu Teatralnym o zwycięstwo powinni walczyć sprinterzy.

Drugiego dnia wyścigu kolarze przejadą trasę o długości 146 kilometrów z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej, zahaczając o malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Etap trzeci rozpocznie się w Zawierciu, które obchodzi setny jubileusz nadania Praw miejskich. Po przejechaniu 166 kilometrów zawodnicy będą finiszować w Katowicach, czyli „Świątyni sprintu". Przed rokiem w stolicy Górnego Śląska Jonas Van Genechten pobił rekord prędkości w historii Tour de Pologne, osiągając na finiszu niemal 81 km/h.

Po trzech płaskich etapach 72.Tour de Pologne wjedzie w góry. Czwartego dnia rywalizacji kolarze przeniosą się ze Śląska do Małopolski. Wystartują w Jaworznie, a po drodze przejadą między innymi przez Zegartowice, rodzinną miejscowość Rafała Majki. Meta 22 kilometrowego etapu znajduje się w Nowym Sączu. Jedno z najstarszych miast Małopolski będzie również miejscem startu piątego, najdłuższego etapu (223 km). Prawdziwym wyzwaniem będą na nim górskie premie na Głodówce, Zębie, a także na Gubałówce, która będzie nowym elementem trasy. Meta etapu tradycyjnie mieści się przy Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Ukoronowaniem górskiej części 72. Tour de Pologne będzie szósty, królewski etap BUKOVINA Terma Hotel Spa.

Bukowina Tatrzańska. Na trasie znajduje się aż osiem Górskich Premii TAURON - kolarze cztery razy wjadą na Ząb i Ścianę BUKOVINA. Po 74 kilometrach będą finiszować na podjeździe w Bukowinie Tatrzańskiej. Ostatni akcent 72. Tour de Pologne to jazda indywidualna na czas w Krakowie. Na 25-kilometrowej trasie powinny się rozstrzygnąć losy całego wyścigu. W ubiegłym roku zwycięstwo wywalczył tu Rafał Majka. W tym roku także na Rynku Głównym w Krakowie poznamy triumfatora 72. Tour de Pologne.

Sponsorem Głównym 72. Tour de Pologne jest SKANDlA - sponsor klasyfikacji generalnej i żółtej koszulki lidera. Sponsorzy Oficjalni to TAURON Polska Energia -sponsor klasyfikacji i koszulki Najlepszego Górala - oraz Grupa LOTOS - sponsor klasyfikacji Najlepszy Polak. Z kolei Najaktywniejszy Zawodnik założy koszulkę Partnera Strategicznego - LOTTO. Sponsorem klasyfikacji i koszulki Najlepszy Sprinter jest Lang Team. Nagrodą główną dla zwycięzcy 72. Tour de Pologne UCl World Tour będzie samochód Hyundai Tucson ufundowany przez Oficjalnego Partnera - Hyundai Motor Poland.

72.Tour de Pologne będzie relacjonowany przez Telewizję Polską. W dniach 2-8 sierpnia TVP przeprowadzi transmisje z każdego etapu, a także pokaże kroniki wyścigu i odsłoni kulisy Tour de Pologne. Relacje radiowe zapewni Polskie Radio, a 72. Tour de Pologne będzie szeroko transmitowany przede wszystkim na antenie Radiowej Jedynki. Specjalną sekcję poświęconą Tour de Pologne stworzy Onet, a relacje z wyścigu pojawią się również w Przeglądzie Sportowym I dziennikach regionalnych Polska Press Grupa, a także serwisach naszemiasto.pl. O kampanię outdoorową zadba Cityboard Media, a projekcję kinową przeprowadzi Cinema City.

Wzorem lat ubiegłych podczas Tour de Pologne będą rozgrywane imprezy towarzyszące. 7 sierpnia spod kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa wystartuje Tour de Pologne Amatorów. To wyjątkowy wyścig, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę miłośników rowerów. Główną atrakcją jest fakt, że uczestnicy pokonują dokładnie tę samą rundę, na której kilka godzin poźniej walczą zawodowi kolarze. Trasa tegorocznej edycji Tour de Pologne Amatorów liczy 38 km, a na kolarzy amatorów czekają niezwykle wymagające podjazdy na Ząb i Ścianę BUKOVINA. Tour de Pologne Amatorów to również impreza prospołeczna - część opłaty startowej przeznacz0na jest na Fundację Ewy Błaszczyk AKOGO?

Tour de Pologne to nie tylko prestiżowy wyścig zawodowców, to także świetna okazja do promocji kolarstwa wśród najmłodszych. To właśnie z myślą o nich po raz kolejny będzie organizowany Nutella Mini Tour de Pologne - cykl wyścigów, który dla wielu dzieci jest początkiem rowerowej przygody.
W tym roku dzieci w wieku 8-12 lat będą mogły rywalizować w sześciu miastach - w Warszawie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Nowym Sączu, Zakopanem i Krakowie. Podobnie jak w 2014 roku, tak i w tym w ramach Nutella Mini Tour de Pologne zostanie rozegrany Puchar Młodzików. To wyścigi przeznaczone dla młodzieży w wieku 13 - 14 lat posiadającej licencję kolarską. Odbędą się w tych samych miastach bezpośrednio po rywalizacji najmłodszych grup wiekowych.

07.08.2015 – VI Etap Bukovina Terma Hotel SPA – Bukowina Tatrzańska 174 km

08.50 – Zbiórka kolumny reklamowej: Parking przy Bukovina Terma Hotel SPA.

11.15 – 13.20 – Biuro Wyścigu: akredytacja lokalnych mediów, informacja miasteczko VIP, punkt podpisywania listy Startowej: Parking przed Bukovina Terma Hotel SPA.

12.00 – Przyjazd pojazdów ekip (BUS) na zbiórkę: Bukowina Tatrzańska, Parking przed Basenem Bukovina Terma: BUS – PARKING - STOP BUS od razu na docelowy

12.20 – 13.25– Podpisywanie listy startowej.

13.15 – Start kolumny reklamowej.

13.30 – Start pojazdów jadących przed kolumną wyścigu.

13.35 – Start honorowy: Bukovina Terma Hotel SPA, Parking przed Hotelem.

13.55 – Start ostry, 10 km od miejsca zbiórki: Zakopane ul. Wojdyły

15.22 – 15.31 Przejazd kolarzy przez linie mety, początek II okrążenia: Bukowina Tatrzańska rondo Klin.

18.45 – Przyjazd kolarzy na metę: Terma Bukowina Tatrzańska rondo Klin.

18.47 – Dekoracja zawodników.

PROGRAM TOUR DE POLOGNE AMATORÓW Edycja 2015

Tour de Pologne Amatorów to impreza sportowo-rekreacyjna rozgrywana na dowolnych i sprawnych technicznie rowerach

Dzień przed zawodami 06.08.2015:

12.00 – 20.00 – zapisy w Biurze Zawodów ( Bukovina Terma Hotel Spa), wydawanie numerów startowych z chipami

W dniu wyścigu 07.08.2015:

7.00 – 9.00 – zapisy w Biurze Zawodów (miasteczko Tour de Pologne Amatorów Bukovina Terma Hotel Spa.), wydawanie numerów startowych z chipami

9.30 – ustawienie uczestników w sektorach

9.45– start honorowy- dojazd za pilotem do Startu ostrego 7,6 km do Poronina przed DK47

10.10 – start ostry wyścigu Poronin przed DK47 ze startu zatrzymanego

12.30 – zamknięcie trasy wyścigu dla wszystkich uczestników

14.00 – Dekoracja

DYSTANS: 38,8 km (całkowity z dojazdem na start ostry 7,6 km do Poronina DK47)

Galeria załączników - imprezy towarzyszące, szczegóły programu, komunikaty