TOUR DE POLOGNE. Aż osiem górskich premii znajduje się na piątym etapie 72. ToI009100-stage5start 6855 Kopiowanieur de Pologne UCI World Tour. Kolarze mają do pokonania 223 kilometry z Nowego Sącza do Zakopanego.

Najdłuższy etap tegorocznego wyścigu będzie jednocześnie jednym z najbardziej wymagających. Na trasie znajduje się bowiem osiem Górskich Premii I kategorii Tauron. Peleton trzy razy będzie wjeżdżał na Ząb i GubałówI009101-stage5start 6804 Kopiowaniekę, a dwa razy na Głodówkę (1157 metrów nad poziomem morza). Na trasie znajdują się również dwie Lotne Premie Lotto – Poronin i Kościelisko.

W żółtej koszulce lidera jedzie dziś Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski), który zdobył ją po wczorajszym etapie. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje zwycięzca z Nowego Sącza Maciej Bodnar (Tinkoff – Saxo), który traci do lidera 3 sekundy. 28 sekund straty ma dziewiąty w klasyfikacji generalnej Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step).

Około godziny 15. kolarze wjadą na pierwszą z dwóch ponad 50 kilometrowych rund, na których znajdują się wszystkie dzisiejsze premie. Finisz na ul. Piłsudskiego pod Wielką Krokwią w Zakopanem zaplanowany jest na godzinę 18.40. Informacje o mieście startowym – Nowy Sącz (http://www.nowysacz.pl/), informacje o mieście etapowym – Zakopane (http://www.zakopane.pl/).

Czołowa piątka klasyfikacji generalnej Skandia:

1. Kamil Zieliński, Reprezentacja Polski 15:06:27
2. Maciej Bodnar, Tinkoff - Saxo 03'
3. Caleb Ewan, Orica GreenEdge 22'
4. Marcus Burghardt, BMC Racing Team 22'
5. Tom Van Asbroeck, LottoNL – Jumbo 24'

Lider klasyfikacji Najlepszy Góral Tauron: Kamil Zieliński, Reprezentacja Polski
Lider klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik Lotto: Kamil Gradek, Reprezentacja Polski
Lider klasyfikacji Najlepszy Sprinter Lang Team: Marcel Kittel, Giant-Alpecin
Najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik Lotos: Kamil Zieliński, Reprezentacja Polski
Klasyfikacja drużynowa: Tinkof – Saxo

Liczba kolarzy jadących w wyścigu: 140
Czwartego etapu nie ukończyli: Juan Jose Lobato (Movistar), Alex Dowsett (Movistar), Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing), Matthieu Ladagnous (Francaise Des Jeux)

Do piątego etapu nie przystąpili: Nikias Arndt (Giant – Alpecin), Eugenio Alafaci (Trek Factory Racing)

Zapraszamy na www.tourdepologne.pl oraz do śledzenia mediów społecznościowych Twitter (#RideThePolishPassion), Facebook i Instagram.