20180921downhill 003Od 21 do 23 września w Zakopanem odbędzie się 12'sta edycja jedynych nocnych zawodów rowerowych w Polsce - Joy Ride Night Downhill. Jedną z widowiskowych atrakcji będą zawody Red Bull Zjazd Bez Łańcucha; zawodnicy będą musieli pokonać trasę bez użycia napędu.

Od 12 lat na stoku Harenda w Zakopanem spotykają się rowerzyści z całej Polski aby wspólnie zakończyć udany sezon rowerowy. Stałym programem wydarzenia są zmagania w 4 dyscyplinach: 

Takiego zjazdu jeszcze nie było! 

Zeszłoroczną nowością, która wzbudziła nie lada emocje była konkurencja o nazwie Red Bull Bez Łańcucha, która zagości i w tym roku w harmonogramie wydarzenia! Podobnie jak w przypadku klasycznego zjazdu rowerowego zawodnicy musza pokonać wyznaczoną trasę, z tą różnicą, że z ich rowerów zostanie zdemontowany łańcuch! Bez pedałowania, będą musieli w mistrzowski sposób wykorzystać nierówności terenu, aby dotrzeć do mety. Na tych, którzy zrobią to najszybciej czeka gotówka! Red Bull Bez Łańcucha jest pierwszą tego typu konkurencją na świecie! 

Program zawodów dostępny jest na stronie http://nightdownhill.joyride.pl/

Zachęcamy do dołączania do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1613799102011729/

Przyjaciele imprezy

Sponsor tytularny: Województwo Małopolskie
Sponsorzy: Maxxis, Fox, Kärcher
Skrzydeł zawodnikom doda Red Bull
Patroni medialni: Bikeboard, Podhale 24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Freestyle.pl, TVP Kraków, Informator turystyczny Infogram, Downhill 24, Radio Eska
Współorganizatorzy: Kellys MTB Academy, Polish 4x Open, Choć że na rower

Projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane za pośrednictwem Zakopiańskiego Centrum Kultury.

20180921downhill 001 20180921downhill 002