aaaa1aaagoroacypotokek 1

SPORTY EKSTREMALNE. Zakończył się sezon krajowy w Biegach z Przeszkodami. To był znakomity rok dla reprezentantów podhalańskiego teamu Podhalańskie Dziki Gorący Potok Szaflary, który wygrał klasyfikacje drużynową Ligi OCR. Sklasyfikowanych zostało 21 drużyn!

„Dziki” wygraną w klasyfikacji generalnej – do której wliczane były wyniki pięciu najlepszych zawodników z każdego teamu z 8 tzw. biegów rankingowych rozegranych na przestrzeni 12 miesięcy – zapewniły sobie rzutem na taśmę, wygraną w ostatnim, wrześniowym biegu. To dało im awans z 3 na 1 miejsce i tym samym tytuł Najlepszego Teamu w Polsce! Tworzyli go: Robert Krzystyniak, Dawid Hajnos, Bartosz Świętek, Piotr Prusak, Kamil Gałdyn oraz Radosław Reczek.

Indywidualnie trzech zawodników Podhalańskich Dzików znalazło się w pierwszej „dziesiątce”. Ubiegłoroczny zwycięzca, Hajnos tym razem był czwarty, Świętek piąty a Krzystyniak siódmy. Piętnaste miejsce zajął Prusak, szesnaste Gałdyn, a dwudzieste pierwsze Reczek.

- Oczywiście jesteśmy zadowoleni. Wygrać klasyfikacje drużynową to duży sukces. Konkurencja była olbrzymia. Wystarczy wspomnieć, że w takiej Husarii jest zrzeszonych blisko 1000 zawodników. Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, przede wszystkim Gorącemu Potokowi z Szaflar i poszczególnym gminom – mówi Krzystyniak.

Sezon krajowy się skończył, ale przed Podhalańskimi Dzikami jeszcze jedno, dużo wyzwanie. Wspomniana szóstaka weźmie udział w Mistrzostwach Świata, które w dniach 19-21 października odbędą się w Londynie.