111rzakoszlublin111

SPORTY WALKI. Pochodzący z Gliczarowa Górnego bokser Mateusz Rzadkosz podtrzymał miano niepokonanego na zawodowym ringu. W swojej 10 walce Rzadkosz, odniósł 9 zwycięstwo pokonując na Gali w Lublinie jednogłośnie na punkty Ukraińca Valentyna Zbrozheka.

Początkowo rywalem Rzadkosza miał być niezwykle doświadczony (ponad 300 walk w boksie amatorskim) i również niepokonany w zawodowym boksie Grek Tasos Berdesis. Ten jednak kilka dni przed walką uległ wypadkowi, na tyle poważnemu że trafił do szpitala.

Zbrozhek okazał się łatwym „kąskiem” dla Rzadkosza, który od pierwszej do ostatniej sekundy dominował w ringu. Pod koniec drugiej rundy Podhalanin był nawet bliski tego by zakończyć pojedynek przed czasem. Po jego mocny „prawym z góry” Ukrainiec padł na deski i był liczony. Zdołał jednak przetrwać kryzysowy moment i dotrwać do końca ośmiorundowego pojedynku, którego jena wynik końcowy był formalnością. Wygrana Rzadkosza ani przez moment nie była zagrożona, co też znalazło potwierdzenie z werdykcie sędziowskim.