11brzeskxkgn12121

SPORTY WALKI. Rozkręca się kariera Łukasza Brzeskiego. Reprezentant NKSW Hoły Team Nowy Targ właśnie odniósł piąte zwycięstwo w swoim czwartym pojedynku zawodowym w formule MMA. Tym razem jednak ciężar gatunkowy tej walki był zdecydowanie najcięższy ze wszystkich dotychczasowych.

Brzeski stoczył pojedynek na Gali w Pardubicach zorganizowanej przez rosnącą w siłę czeską federacje XFN (coś na wzór polskiego KSW). Rywalem Brzeskiego był reprezentant gospodarzy Alexander Cverna który przed tym pojedynkiem miał bilans walk zawodowych 5-1, a jakiś czas o jego sile przekonał się Kevin Szaflarski.

Brzeski nie przestraszył się jednak rosłego (186 cm i 123 kg wagi) Czecha i w drugiej rundzie zakończył walkę przez tzw. duszenie zza pleców.

- Piękna walka, która pokazała jak świetnie rozwija się Łukasz. Od samego początku miał pełną kontrolę w ringu. Pierwszą rundę wygrał bezapelacyjnie. Obala i obijał bezradnego rywala. W drugiej rundzie Czech ruszył na Łukasza. Zaczęła się mocna wymiana. W jednym momencie Łukasz obalił Cwerne, „zapiął” duszenie i było po walce. Mega atmosfera. Na Gali jest ponad 10 tysięcy widzów – cieszył się zaraz po walce trener Brzeskiego, Wojciech Hoły.