11aajuniorki1212

TENIS STOŁOWY. Ostróda była gospodarzem II Grand Prix Polski Juniorów i Juniorek. Dobry występ zaliczyły zawodniczki nowotarskich Gorców.

Aleksandra Garb zakończyła swoje zmagania na miejscu 9, wygrywając tzw. turniej pocieszenia. W meczu który wyeliminował Olę z możliwości awansu do najlepszej "8" turnieju zabrakło zaledwie zdobycia dwóch punktów. W pojedynku z turniejową "4" Natalią Szymczyk, Ola prowadziła w setach 3:2, przegrywając 6 seta 11:9 w decydującym 7 secie Ola przegrała 5:11 i całe spotkanie 4:3.

Tracąc szansę awansu do najlepszej "8" turnieju. Zawody za udane mogą uznać młodsze koleżanki Oli, Zuzia Kowalczyk oraz Ania Cyrwus zakończyły turniej na miejscu 24-32, natomiast Kamila Małysiak na miejscu 57-64. Progres w porównaniu do I Grand Prix zaliczyły wszystkie cztery zawodniczki. Ola na I GPP była 17, Zuzia 56 a Kamila i Ania nie wystąpiły w turnieju głównym czyli były poza 64.

Kiedy Juniorki rywalizowały w Ostródzie najmłodsi Tenisiści Stołowi nowotarskich Gorców rywalizowali w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów który odbył się w Pierzchowie. Turniej wygrał Jan Mrugała, który w całych zawodach nie przegrał seta. 6 miejsce zdobył Bartosz Kowalczyk, najmłodsza zawodniczka turnieju Maja Klag zdobyła miejsce 7, Antoni Kuros zakończył turniej na miejscu 13, natomiast Michał Marduła