1aaskupienaa111

SPORTY ZIMOWE. Fantastycznie rozpoczął się sezon dla niepełnosprawnych sportowców z KS Obidowiec Obidowa. Witold Skupień po pierwszych trzech startach w fińskim Vuokati został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Po raz pierwszy na podium w PŚ stanęła z kolei Iweta Faron.

Skupień na inaugurację PŚ w biegu rozgrywanym techniką klasyczną na dystansie 10 km w grupie stojącej uplasował się tuż za podium, na miejscu czwarty. Dzień później w biegu na 5 km łyżwą zajął miejsce drugie. Z kolei w trzecim dniu rywalizacji 29 latek zwyciężył w sprincie klasykiem. Po trzech startach Skupień zgromadził w „generalce” 230 punktów i ma przewagę 30 „oczek” nad drugim Ukraińcem Gieorgij Wowczyńskim.

- Im dalej tym lepiej się biegło i narty coraz lepiej pracowały, za co szczególne podziękowania dla ekipy dzisiaj. Kończę rok z uśmiechem na twarzy - skomentował na swoim profilu facebookowym Skupień. 

Życiowy sukces w Vuokati odniosła Iweta Faron, która w rywalizacji biathlonistek w biegu na 10 km zajęła trzecią pozycję!

Dla 19 - latki to pierwsze pucharowe podium w karierze.

Faron ponadto zajęła 10 miejsce w sprincie oraz 12 miejsce w klasyku.