111kokizakoapn1212

NARCIARSTWO. Już w najbliższy weekend (18-20 stycznia) Zakopane przeżyje prawdziwe oblężenie fanów skoków narciarskich. Do stolicy Tatr przyjadą najlepsi zawodnicy z całego świata na czele z liderem klasyfikacji generalnej Japończykiem Ryoyu Kobayashim. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie – Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2019. To będzie niepowtarzalna okazja do zobaczenia naszych skoczków na żywo. Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Zawody od lat cieszą się ogromną popularnością jako największa cykliczna impreza zimowa w Polsce. Dzięki zakochanym w skokach narciarskich kibicom oraz niepowtarzalnemu urokowi zimowej scenerii, Zakopane gwarantuje najwyższe sportowe emocje. Pod Wielką Krokwią stawi się w sobotę i niedzielę komplet 23 tys. widzów. Drugie tyle będzie mogło kibicować skoczkom stojąc poza bramami stadionu.

Zakopane jest organizatorem PŚ nieprzerwanie od 2002 roku. Konkurs będzie na żywo transmitowany przez TVP, TVP Sport, Eurosport i kilka stacji telewizyjnych z zagranicy. Przed telewizorami zasiądzie od kilku do kilkunastu milionów ludzi. Emocje i związane z tym zainteresowanie są uzasadnione ze względu na znakomitą postawę polskich zawodników.

Po 16 z 28 konkursów prowadzi wprawdzie Kobayashi ale tuż za nim jest trzech Polaków, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. To efekt znakomitego startu w ubiegły weekend w Predazzo i dwóch trzecich miejsc Stocha oraz drugiego i pierwszego miejsca Kubackiego. Dodatkowo Polska prowadzi w Pucharze Narodów przed Niemcami i Japonią.

Z powodu pogrzebu tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i ogłoszonej w wielu miastach żałoby narodowej, podczas obu konkursów w Zakopanem nie będzie muzyki i zabawy na trybunach.

Konkursy w Zakopanem są jednymi z 26 konkursów indywidualnych i 7 drużynowych w terminarzu FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej).

Program zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich:

piątek, 18 stycznia:
16.00 oficjalny trening (2 serie)
18.00 kwalifikacje

sobota, 19 stycznia:

15.00 seria próbna
16.15 konkurs drużynowy

niedziela, 20 stycznia:

15.00 seria próbna

 

 

Prośba Burmistrza Miasta Zakopane 

W dniach 18-20 stycznia 2019 Zakopane gościć będzie największą sportową imprezę roku – Puchar Świata w skokach narciarskich.Spodziewamy się tysięcy kibiców, którzy
w tych dniach odwiedzą nasze miasto, tworząc niepowtarzalną atmosferę zawodów i fetując wspaniałe wynikipolskich skoczków.  

Chcąc usprawnić poruszanie się po Zakopanem, w tym roku utrudnione dodatkowo przez intensywne opady śniegu, zwracam się z prośbą o pozostawienie samochodów przy domach/pensjonatach i w miarę możliwości poruszanie się pieszo lub korzystanie  z komunikacji miejskiej. Znalezienie miejsca parkingowego może okazać się trudne
i czasochłonne, a przejście pieszo z dowolnego miejsca w Zakopanem w rejon Wielkiej Krokwi nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut.

Przepraszając za utrudnienia związane z organizacją zawodów i dziękując za Państwa wyrozumiałość, gorąco zachęcam do kibicowania i aktywnego uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach pucharowego weekendu w Zakopanem.

Z poważaniem

Leszek Dorula
Burmistrz Miasta Zakopane


16.00 konkurs indywidualny