narciarswo mp

NARCIARSTWO. W dniach 22-24 stycznia w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicynajlepsi zawodnicy z Polskii zagranicybędą rywalizować w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. Zawody dla kobiet i mężczyzn rozegrają się w trzech konkurencjach: slalomie gigancie, slalomie i slalomie równoległym.


Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim odbędą się już po raz 87. Organizatorami zawodów są Polski Związek Narciarski i Tatrzański Związek Narciarski. Rywalizacja we wszystkich kategoriach rozegra się w Szczawnicy na trasie Palenica I.
– Cieszymy się, że na trasach ośrodka PKL Palenica zostaną rozegrane tegoroczne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Palenica I to profesjonalnie przygotowana, ratrakowana i naśnieżana trasa o długości 1000 m, na której mogą rywalizować najlepsi zawodnicy. Na co dzień wspieramy polskich sportowców umożliwiając im treningi w naszym ośrodku – mówi Patryk Białokozowiczz zarządu Polskich Kolei Linowych.

W zawodach weźmie udział około 100 narciarzy. Rywalizacja rozpocznie się we wtorek (22.01) rano slalomem gigantem. Dzień później zaplanowano slalom. Rywalizacja w tych kategoriach będzie się składać z dwóch przejazdów. Ceremonia medalowa najlepszych zawodników i zawodniczek w slalomie gigancie oraz slalomie odbędzie się w środę wieczorem. W czwartek rozegrany zostanie slalom równoległy, następnie odbędzie się dekoracja medalistów oraz zamknięcie zawodów.

- W mistrzostwach mogą wziąć udział tylko zawodnicy z ważną licencją PZN i FIS. Najlepsi otrzymają tytuł tegorocznego mistrza Polski w narciarstwie alpejskim w konkretnej kategorii. Jeśli na podium stanie zawodnik z innego kraju, otrzyma tytuł międzynarodowego mistrza Polski – mówi Wojciech Gajewski, kierownik zawodów.

Palenica to kompleksowy ośrodek narciarski. Na trasie Palenica I mogą trenować i rywalizować najlepsi narciarze w kraju. Z kolei na Palenicy II czy Szafranówcechętnie szusują rodziny z dziećmi. W tym roku przy dolnej stacji kolei otworzono także nowoczesną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i serwis.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które mogą posługiwać się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.