DSC 7887

LEKKOALETYKA. Pochodzący z Jabłonki, a reprezentujący klub MKS Rabka Zdrój Wojciech Galik wywalczył Złoty Medal Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski u-18 w lekkiej atletyce w trójskoku! Mistrzostwa przez trzy dni rozgrywane były w Toruniu. Oprócz Galika klub z uzdrowiska reprezentowali też Maciej Czyszczoń oraz Paweł Rapta.

Galik tytuł Mistrza Polski zapewnił sobie ostatnim finałowym skokiem i jednocześnie wynikiem 13.75 metra pobił rekord życiowy. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Przygodzki (MKS Aleksandrów Łódzki), a trzecie Dominik Nowakowski (MKLA Łęczyca).

DSC 7836

Czyszczoń wszedł do Finału A w biegu na 60 m z wynikiem 7.12. W finale popełnił jednak falstart. Zgodnie z regulaminem został zdyskwalifikowany i w końcowej klasyfikacji zajął miejsce szóste.

Rapta pochodzący z Kasiny Wielkiej rywalizował w starszej kategorii u-20. W biegu na 1500 metrów zajął ostatecznie szóste miejsce, poprawiając przy tym rekord życiowy wynikiem 4.03.56.

DSC 7825

- Z występu i wyników każdego z zawodników jestem bardzo zadowolony – mówi trener MKS Rabka Zdrój, Wiesław PeruckiWojtek był jednym z faworytów do walki o medale. Podołał presji, choć zaczął nerwowo. Widać, że udzieliła mu się trema. Ze skoku na skok jednak się rozkręcał, a ostania próba była tylko potwierdzeniem tego jakim potencjałem dysponuje. To naprawdę materiał na zawodnika dużego formatu. Dysponuje dobrymi warunkami, do tego ma odpowiedni do tego sportu charakter. Oby tylko omijały go kontuzje. Co do występu Maćka, to właśnie kontuzje i choroby były ostatnimi czasy jego zmorą. Praktycznie nie przepracował okresu przygotowawczego. Dlatego to szóste miejsce to rewelacyjny wynik, biorąc te wszystkie okoliczności pod uwagę. Także Paweł zaliczył bardzo udany występ, co też świetne rokuje na przyszłość – dodał Perucki.

DSC 7660

Zawodnicy z MKS RABKA godnie zaprezentowali powiat nowotarski i liczą na większe zainteresowanie się ta piękną dyscypliną sportu jaką jest lekko atletyka nie tylko przez dzieci i młodzież ale też przez władze powiatu. Podziękowania dla firm które wsparły wyjazd chłopaków na mistrzostwa: PIEKARNIA IGNACY POLAŃSKI, HYDRO-INSTAL ORAWA, MEBLOFOR.

DSC 7750

fot. Wiesław Perucki