a karateee

KARATE. 8 grudnia w Tarnowie z udziałem reprezentantów nowotarskiej Yokuzuny, odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Międzyklubowe Karate Shinkyokushinkai. Organizatorem Mistrzostw był Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate. Współorganizatorami Urząd Miasta Tarnowa, Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tarnowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

W Mistrzostwach wzięło udział 314 zawodników z 29 klubów. SSK Yokozune Nowy Targ reprezentowało dwóch zawodników Kacper Kulpa w kategorii kata i kumie młodzików +45 kg oraz Wojciech Domalik w kategorii kata i kumie juniorów +70 kg oraz w roli sędziego Ewa Pawlikowska 4 dan.

Bardzo dobrze wypadł Domalik zajmując 2 miejsce w kumie juniorów oraz V miejsce w kata.

- W pierwszej walce Wojtek pokonał Mateusza Filipka z Radzymina, w następnej o półfinał spotkał się z Łukaszem Łobacz również z Radzymina. Walka była bardzo wyrównana po pierwszej rundzie. Dopiero dogrywka zadecydowała o wygranej Wojtka. W walce półfinałowej Wojtek pokonał po dogrywce zawodnika z Mielca – Patryka Stępień. Niestety walkę finałową Wojtek oddał walkowerem swojemu przeciwnikowi uwagi na kontuzję nogi. Z kolei w kata Wojtek po pierwszej turze do finału wszedł na 5 miejscu i również w finale utrzymał V lokatę – oceniła Pawlikowska.


Idący śladami Domalika, Kacper Kulpa, który dopiero rozpoczął swoją drogę zawodnika karate Shin-Kyokushin w kata ostatecznie uplasował się na 13 miejscu na 21 startujących, a kumite trafił już w pierwszej walce na znacznie cięższego i większego zawodnika i ostatecznie nie przeszedł do ćwierćfinału.

- Niewątpliwie było to dla Kacpra nowe doświadczenie, a udział w Mistrzostwach i rywalizacja z najlepszymi na pewno a mu nowe spojrzenie na sztukę karate Shin-Kyokushin i zaowocuje sukcesami w przyszłości- twierdzi Pawlikowska.

Udział w Mistrzostwach zawodników Yokuzuny pokryty został z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.