pj

SPORTY EKSTREMALNE. Blisko 70 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach w Akrobatyce Sportowej o Puchar Janosika, które odbyły się w Krościenku nad Dunajcem. To pierwsze w historii tego typu wydarzenie w naszym regionie. Patronat nad nim objął wójt gminy Krościenko Jan Dyda.

Swoich reprezentantów miał gospodarz turnieju Podhalańska Sekcja Akrobatyczna, Screamo Trickz oraz Astral Team z Nowego Sącza, RH Trick z Tarnowa, From Gym to Street oraz Fly Thai z Katowic.

Do Krościenka zawitali najlepsi trikerzy w kraju. To rzecz jasna znalazło przełożenie na poziom turnieju, który w zgodniej opinii uczestników, trenerów i sędziów stał na najwyższym poziomie. Licznie obecni na trybunach widzowie przecierali oczy z wrażenia, patrząc momentami na mrożące krew w żyłach i zapierające dech w piersiach popisy uczestników pucharu.

W ciągu kilku godzin szalenie zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w 8 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. W tej grupie znaleźli się Julia Gondek, Alan Sieradzki, Paulina Król oraz Patrycja Dyda z Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej, Magdalena Brzeska, Martyna Puch oraz Rafał Stec ze Scremo Trickz oraz Mariusz Dulak z RH Trik.

W ręce Rafała Steca trafiła – drogą losową – główna nagroda jaką był Voucher na Lot Widokowy nad Tatrami.

Każdy z uczestników turnieju odebrał pamiątkowy medal, dyplom, upominek i voucher na jedną z wielu atrakcji jaką przygotowali organizatorzy.  Dodatkowo zwycięzca każdej z kategorii nagrodzony został pucharem.

W uroczystości nagradzania medalistów wzięli udział wójt Jan Dyda, zastępca wójta Tadeusz Topolski oraz radna gminy Krościenko Maria Wąsowicz.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom i partnerom, którzy przyczynili się do organizacji Pucharu. Podziękowania dla władz gminy Krościenko nad Dunajcem, dla pani Marii Wąsowicz i Izabeli Sinkiewicz z firmy Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń, dla Katarzyny Zubek z Banku Pocztowego, dla pana Pawła Kosa z Aeroklubu Nowy Targ, dla pana Piotra Chrobaka, dla pana Macieja Gębacza, dla pani poseł Anny Paluch, senatora Jana Hamerskiego, radnego powiatowego Jana Komorka, dla pana Krzysztofa Kopra Dyrektora SP 2 w Krościenku nad Dunajcem. Słowa podziękowania dla firm Jump Planet, Sport Town, Gorący Potok, Adventure Sky, Dido Sport, Wyciąg Narciarski w Jaworkach oraz Wolski.

Patronat medialny nad imprezą sprawował m.in. podhaleregion.pl

Więcej zdjęć wkrótce