IMG 8930

SPORTY MOTOROWE. Drugi raz na przestrzeni miesiąca Nowy Targ był gospodarzem kolejnych dwóch rund (7 i 8) Mistrzostw Polski w trialu. Rywalizowano na sztucznym torze nad Dunajcem, a organizatorem zawodów był AMK Gorce Nowy Targ.

To właśnie na zaproszenie prezesa AMK Gorce Rafała Luberdy w Nowym Targu zjawił się urodzony w Wenezueli, a od dwóch lat mieszkający w Hiszpanii 18 letni David Alejandro Averando, który ma już za sobą starty w Mistrzostwach Świata i Europy.

Miał on podnieść poziom rywalizacji w grupie A. I rzeczywiście tak było. Szczególnie pierwszego dnia – mocno postawił się liderowi klasyfikacji generalnej, pewnie zmierzającemu po 7 tytuł w karierze Gabrielowi Mrcinowowi.  Do ostatniej przeszkody na 10 odcinkowym torze, którzy zawodnicy musieli trzy razy pokonać w limicie czasu 5 godzin, trwała szalenie zacięta rywalizacja między tą dwójką.  Ostatecznie jeden punkt zadecydował o wygranej Marcinówa.

Nazajutrz Marcinów już wygrał z dużo większą – bo ponad 20 punktową - przewagą. Alejandro tym razem zaciekle walczył o drugą pozycję z obrońcą tytułu MP Michałem Łukaszczykiem i znów nieznacznie ją przegrał. 

- Fajnie, że udało się namówić Davida do startu w Polsce. Zawsze to jakieś urozmaicenie. Wygrałem dwa razy, ale szczególnie w pierwszym dniu kosztowało mnie to bardzo dużo sił. Czułem oddech rywali na plecach. Przekonałem się jednak, że wciąż jeszcze potrafię jeździć na niezłym poziomie. Brawa dla organizatorów, za mega fajne odcinki, trudne techniczne i przez to wymagające. To był prawdziwy trial – przyznał Marcinów.

W grupie B dwa razy na najwyższym stopnia podium stanął Miłosz Żyznowski z AP Kraków. W grupie B w pierwszym dniu najlepszy był Rafał Luberda z AMK Gorce, w drugim Piotr Ryncarz z Krakowa.

W rywalizacji najmłodszych dominowali reprezentanci AMK Gorce: Jan Marusarz i Daniel Nykaza.