brzeskiolivieira

SPORTY WALKI. Już w sobotę w Wieliczce Łukasz Brzeski z NKSW Nowy Targ stanie przed okazją by wpiąć się na kolejny szczebel swojej kariery w zawodowym MMA. Podczas gali „Babilon 10 Podziemny Krąg” w Wieliczce nowotarżanin zmierzy się z Brazylijczykiem Ednaldo Oliveirą. 

Dla Brzeskiego będzie 8 zawodowa walka. Jak dotychczas legitymuje się bilansem 6 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka. Jego najbliższy rywal doświadczenie ma dużo większe. Stoczył 25 walk, z których wygrał 20 (z czego 11 przez KO), przegrał 5 i 1 zremisował. Ma za sobą m.in. pojedynki dla słynnej w całym świecie federacji UFC.

Jest coś co łączy obu zawodników. To walki z weteranem polskiego MMA Michałem Kitą. Pierwszy – w maju – mierzył się z nim Brzeski. Po wyrównanej walce sędziowie orzekli remis. Do walki Kita – Olivieira doszło w sierpniu. Po trzech rundach, sędziowie – niejednogłośnie – wskazali jako zwycięzcę Brazylijczyka.

Branżowy portal internetowy mmarocks.pl tak zapowiada najbliższą walkę Brzeskiego

Bój Łukasza z Olivieirą będzie solidnym sprawdzianem dla Łukasza. Zawodnik ten pokaże nam czy wyciągnął wnioski z wyniszczającej walki z Michałem Kitą oraz w jakim kierunku potoczy się jego kariera. W starciu z Ednaldem, ciężko spodziewać się innego rozstrzygnięcia niż przed czasem – obaj będą chcieli znokautować się nawzajem

Wedle zdecydowanej większości ekspertów, wygrana Brzeskiego nad Oliveirą może być momentem zwrotnym w jego karierze. 

Sobotnia gala MMA reklamowana jest jako pierwsza w świecie gala, która odbędzie się … 125 metrów pod ziemią. Odbędzie się ona bowiem w „Komorze Warszawa” w wielickiej Kopalni Soli