DSC 0542

SPORTY WALKI. Czterech reprezentantów Stowarzyszenia Sportowego Karate Yokuzuna z Nowego Targu wzięło udział w V Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

Turniej został zorganizowany przez Klub Karate najduch Dojo pod przewodnictwem sensei Tomasza najducha 4 dan. W Turnieju brało udział około 300 zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych począwszy od rocznika 2014 do 2004.

Sędzią głównym Turnieju był Marek Sitarz . Otwarcia Turnieju i przywitania wszystkich uczestników oraz gości dokonał Naczelnik Wydziału Sportu i Edukacji W Katowicach - pan Sławomir Witek .

Tym razem Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna z Nowego Targu reprezentowało 4 zawodników tj.: Jan Kamiński, Franciszek Kamiński, Agata Słowakiewicz i Karol Gronka oraz dwóch sędziów Ewa Pawlikowska 4 dan i Jan Walkosz 1 Dan.

Nowotarscy zawodnicy bardzo dobrze spisywali się na macie, zarówno w konkurencji kata jak i kumite.

Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta. Ostatecznie Franciszek Kamiński zajął 1 miejsce w kata, jego młodszy brat niestety w pierwszej rundzie trafił na równego siebie rywala i po wyrównanej walce przy wskazaniu dwóch sędziów na Jasia i dwóch sędziów na jego przeciwnika o wygranej zadecydował sędzia maty wskazując na przeciwnika Jasia.

Z kolei Agata Słowakiewicz po wygranych dwóch walkach uplasowała się na 3 miejscu w kumite oraz 3 miejscu w kata natomiast debiutujący Karol Gronka zajął 5 miejsce w kata. Turniej w Katowicach przebiegł bardzo sprawnie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a medaliści zostali wyróżnieni pucharami i dyplomami i otrzymali upominki. Udział w Turnieju częściowo pokryty został z dotacji Gminy Miast Nowy Targ.