aaa ms lyzw

ŁYŻWIARSTWO. W drugim dniu Akademickich Mistrzostw Świata rozgrywanych w Zakopanem polscy łyżwiarze wywalczyli cztery medale. Dwa złote w biegu na 1000 m i na 5000 m zdobył Jan Szymański - zawodnik LKS Poroniec Poronin, srebro Natalia Czerwonka Cuprum Lubin a brąz Katarzyna Woźniak WTŁ Stegny Warszawa.

Tak start w drugim dniu zawodów podsumował Jan Szymański : - Bardzo dobre starty, zwłaszcza, że medalu na 1000 m się nie spodziewałem. W stawce było bardzo ciasno i wygrałem niewielką różnicą czasu. Rano warunki były dobre, ale później było już ciężko, więc na 5000 właściwie od początku trzeba było walczyć i jechać bez odpuszczania. Dystanse 5 km i 1,5 są moimi ulubionymi i mam dobre wyniki na PŚ. Teraz przygotowuję się do MP na dystansach ponieważ to będą kwalifikacje do ME . Na marcowe MŚ na dystansach w Soczi jestem już zakwalifikowany, bo tam był brany pod uwagę ranking czasowy. Pojadę tam na 5 km i 1,5 km i będzie to już taka próba przedolimpijska.

Srebrny medal wywalczyła kolejna nasza olimpijka Natalia Czerwonka. - Nie był to bieg, do którego się specjalnie przygotowałam. To był start na tym etapie szkolenia, że tak powiem z marszu, więc cieszę się, że nawiązałam walkę z Martiną. Było nieźle, ponieważ przegrałam sekundę z małym haczykiem, czyli tyle ile zazwyczaj przegrywam z nią np. na zawodach pucharu świata. Marzę jednak, żeby wreszcie z Martiną wygrać. Szkoda, że nie jechałam z nią dziś w parze, ponieważ myślę, że byłoby znacznie ciekawiej. Lód był dziś trochę miękki i nie udało się wykręcić lepszego czasu, no i mój rekord toru czyli te trochę ponad 2.01 s nie był zagrożony

We czwartek panczenistki rywalizować będą na dystansach 1000 i 5000 a panczeniści na 10 000 metrów.