1869608768

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie na sezon 2020/20201.

SKOKI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa Mężczyzn

Zawodnicy:
• Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
• Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
• Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
• Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra
• Maciej Kot – AZS Zakopane
• Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
• Klemens Murańka - TS Wisła Zakopane
• Paweł Wąsek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
• Tomasz Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
• Aleksander Zniszczoł - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
• Andrzej Stękała - AZS Zakopane
• Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Sztab szkoleniowy:
• Michał Doležal – trener główny
• Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
• Maciej Maciusiak – asystent trenera głównego
• Daniel Kwiatkowski - asystent trenera głównego
• Andrzej Zapotoczny – trener techniczny
• Radek Žídek – trener techniczny
• Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
• Kacper Skrobot – serwisant
• Maciej Kreczmer – serwisant
• Kamil Skrobot - serwisant
Osoby współpracujące:
• dr Harald Pernitsch – konsultant naukowy
• Jakub Kozel – fizjoterapeuta
• Adam Małysz – Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
• Paweł Witczak – analityk IT i logistyk
• Anna Karczewska – osoba do kontaktu z mediami

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn

Zawodnicy:
• Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane
• Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
• Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
• Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
• Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
• Stanisław Ciszek - AZS Zakopane
Zawodnicy rezerwowi*
 Kacper Stosel - AZS Zakopane
 Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
 Stanisław Majerczyk - TS Wisła Zakopane
 Karol Niemczyk - LKS Klimczok Bystra
 Jakub Harat - LKS Klimczok Bystra
 Wiktor Fickowski - SSR LZS Sokół Szczyrk
 Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
* szkolenie w ograniczonym zakresie w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i w miarę posiadanych środków
Sztab szkoleniowy:
• Zbigniew Klimowski - trener koordynator
• Grzegorz Miętus – asystent trenera koordynatora
• Krzysztof Biegun - asystent trenera koordynatora
• Jerzy Kochaj – fizjoterapeuta
Osoby współpracujące:
• Piotr Fijas - trener współpracujący
• Andrzej Gąsienica - trener współpracujący

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet

Zawodniczki:
• Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
• Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice
• Kamila Karpiel – AZS Zakopane
• Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
• Joanna Szwab – AZS Zakopane
• Wiktoria Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk
Zawodniczki rezerwowe*
• Marcelina Bełtowska – AZS Zakopane
• Wiktoria Polanowska – AZS Zakopane
• Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk
• Natalia Słowik – AZS Zakopane
* szkolenie w ograniczonym zakresie, w miarę posiadanych środków
Sztab szkoleniowy:
• Łukasz Kruczek – trener główny
• Marcin Bachleda – asystent trenera głównego
• Wojciech Tajner – trener współpracujący
• Paulina Węgrzyn-Gębuś – fizjoterapeuta

KOMBINACJA NORWESKA

Kadra Narodowa A

Zawodnik:
• Szczepan Kupczak – KS AZS AWF Katowice*
*Trening zawodnika realizowany wspólnie z Kadrą Narodową Czech
Sztab szkoleniowy:
• Daniel Hankus – fizjoterapeuta
Osoby współpracujące:
• Jan Szturc – trener współpracujący

Kadra Narodowa Młodzieżowa

Zawodnicy:
• Piotr Kudzia - KS AZS AWF Katowice
• Mateusz Jarosz – TS Wisła Zakopane
• Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane
• Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
• Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
• Adam Skupień - LKS Poroniec Poronin

Sztab szkoleniowy:
• Tomisław Tajner – trener główny
• Mariusz Hluchnik - asystent trenera głównego
• Piotr Śliwka - serwisant
• Wiktor Kubiński – serwisant

BIEGI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet
Zawodniczki:
• Izabela Marcisz – SS Prządki Ski
• Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
• Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
• Karolina Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
• Karolina Kukuczka – MKS Istebna
• Hanna Popko – UKS Hubal Białystok

Zawodniczka rezerwowa*
• Eliza Rucka - KS AZS AWF Katowice
*po pozytywnej opinii COMS
Sztab szkoleniowy:
• Martin Bajciciak – trener główny
• Justyna Kowalczyk – asystent trenera głównego
• Rafał Węgrzyn – asystent trenera głównego
• Sven Rakoszek – fizjoterapeuta
• serwisant - w konsultacji z trenerem głównym
• serwisant - w konsultacji z trenerem głównym
• serwisant - w konsultacji z trenerem głównym
• terapeuta / dietetyk - w konsultacji z trenerem głównym

Kadra Narodowa A Mężczyzn
Zawodnicy:
• Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
• Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice
• Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
• Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka
• Dawid Damian – KS AZS AWF Katowice
• Michał Skowron – KS AZS AWF Katowice

Sztab szkoleniowy:
• Lukas Bauer – trener główny
• Kamil Fundanicz – asystent trenera głównego
• Andrzej Michałek – asystent trenera głównego - serwis
• Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta
• Paweł Fundanicz – serwisant
• Piotr Pilch - serwisant
• Bartłomiej Rucki - serwisant

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mix
Zawodnicy:
• Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
• Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
• Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
• Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
• Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
• Artur Bożek – LKS Klimczok Bystra
Zawodniczki:
• Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
• Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
• Laura Legierska - NKS Trójwieś Beskidzka
• Daria Szkurat - WKS Zakopane
• Ewelina Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
• Oliwia Buśko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Rezerwa - zawodnicy i zawodniczki*
• Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce
• Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka
• Kamil Wójcik - UKS Regle Kościelisko
• Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
* szkolenie realizowane w ograniczonym zakresie we współpracy z Okręgowymi Związkami Narciarskimi i Szkołami Mistrzostwa Sportowego

Sztab szkoleniowy:
• Jan Antolec – trener koordynator
• Dawid Bril – asystent trenera koordynatora
• Mikołaj Michałek - serwisant
Osoby współpracujące:
• Marcisz Rzeszótko – trener SMS Zakopane
• Dawid Waluś – trener SMS Szczyrk

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet

Zawodniczki:
• Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane
• Magdalena Łuczak – Mitanski Zakopane
• Zuzanna Czapska - WKN Warszawa
Sztab szkoleniowy:
• Marcin Orłowski – trener główny
• Przemysław Buczyński – asystent trenera głównego
• Sagastume Pinedo German - serwisant

Osoby współpracujące:
• Iwan Ilanowsky – trener odpowiedzialny za zawodniczki startujące w Pucharze Europy
• Tomasz Wydra – asystent trenera odpowiedzialnego za zawodniczki startujące w Pucharze Europy

Kadra Narodowa A Mężczyzn
Zawodnicy:
• Piotr Habdas – KS AZS AWF Katowice*
• Michał Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*
• Jędrzej Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*

* Szkolenie w całości na koszt własny, warunkiem podpisanie kontraktu zawodniczego

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn:

Zawodnicy:
• Michał Michalik – KS AZS AWF Katowice
• Jan Grodecki – AZS Zakopane
• Bartosz Szkoła - Mitanski Zakopane
• Bartłomiej Sanetra - MKS Skrzyczne Szczyrk
• Przemysław Białobrzycki - KS Beskidy Bielsko-Biała
• Paweł Pyjas – KS AZS AWF Katowice

Sztab szkoleniowy:
• Matic Skube – trener główny
• Robert Lesjak – asystent trenera głównego
• Jakub Korpanty – fizjoterapeuta

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet*

Zawodniczki:
• Zofia Zdort - NKN Warszawa
• Joanna Książek - Team MB Szczyrk
• Patrycja Florek - KS Narciarnia Nowy Sącz
• Anna Skarbek-Malczewska - Mitanski Zakopane
• Aniela Sawicka - KS MMS Dendysski
• Maja Chyla - KS Yeti
Sztab szkoleniowy:
• Iwan Ilanowsky – trener odpowiedzialny za zawodniczki startujące w Pucharze Europy
• Tomasz Wydra – asystent trenera odpowiedzialnego za zawodniczki startujące w Pucharze Europy
* Grupa oparta o funkcjonowanie akcyjne ze środków sponsorskich Polskich Kolei Linowych, Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka oraz Polskiego Funduszu Rozwoju

SNOWBOARD
Kadra Narodowa A Mix – snowboard alpejski
Zawodniczki i zawodnicy:
• Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team.Pl
• Weronika Biela – AZS Zakopane
• Aleksandra Michalik – AZS Zakopane
• Maria Chyc – AZS Zakopane
• Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane
• Michał Nowaczyk – AZS Zakopane

Rezerwa - zawodnicy i zawodniczki*
• Mikołaj Rutkowski - KS F2 Dawidek Team.Pl
• Olimpia Kwiatkowska - AZS Zakopane
• Julia Sitarz - AZS Zakopane

*szkolenie w ograniczonym zakresie
Sztab szkoleniowy:
• Oskar Bom – trener główny
• Piotr Bodziony – asystent trenera głównego
• Grzegorz Salwierak – trener motoryki

Kadra Narodowa Juniorów Mix – snowboard alpejski*
Zawodniczki:
• Weronika Dawidek – KS F2 Dawidek Team.Pl
• Małgorzata Gradzik – KS F2 Dawidek Team.Pl
• Zuzanna Galica – KS F2 Dawidek Team.Pl
• Olga Kociczak - AZS Zakopane
• Natasza Piwowarczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
• Karolina Półtorak – KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodnicy:
• Jakub Gawlak-Socka – KS F2 Dawidek Team.Pl
• Klemens Gąsienica-Byrcyn – AZS Zakopane
• Maciej Mikołajczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
Zawodniczki i zawodnicy rezerwowi - szkolenie w oparciu o TZN:
• Kamil Knesz – KS F2 Dawidek Team.Pl
• Patryk Majerczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
• Natalia Stokłosa – KS F2 Dawidek Team.Pl
• Michał Wilk – KS F2 Dawidek Team.Pl
Sztab szkoleniowy:
• Michał Sitarz – trener prowadzący
• Marcin Sitarz – trener współpracujący
• Paweł Dawidek – trener współpracujący
*Szkolenie całej grupy w ograniczonym zakresie.
Lekarze w PZN:
• Stanisław Szymanik – lekarz główny PZN, wszystkie Kadry Narodowe
• Aleksander Winiarski - lekarz - wszystkie Kadry Narodowe w skokach narciarskich
• Mateusz Mackoś – lekarz ortopeda, konsultant – wszystkie Kadry Narodowe
• Szymon Fornagiel - lekarz hematolog