Nagrodzeni, uhonorowani i władze gminy Fot. Anna SzopińskaGMINA NOWY TARG. Jest do drugi rok, w którym gmina Nowy Targ funduje stypendia i nagrody swoim wybijającym się sportowcom. A talentów i zawodników z imponującymi osiągnięciami w różnych miejscowościach nie brakuje. Uhonorowani reprezentują wiele dziedzin sportu – od jeździectwa, przez biegi narciarskie, sprint, karate, po piłkę nożną.

Fot. Anna SzopińskaW Urzędzie Fot. Anna SzopińskaGminy Fot. Anna Szopińskastypendia i Fot. Anna Szopińskanagrody Fot. Anna Szopińska(wraz z suwenirami) Fot. Anna Szopińskauroczyście wręczali im wójt Jan Smarduch, wicewójt Marcin Kolasa i przewodniczący Rady Wiesław Parzygnat.

- Na razie te stypendia nie są dla budżetu wielkim obciążeniem, ale jak będzie więcej takich osiągnięć... - uśmiechał się wójt, mimo troski o budżet życząc sukcesów.

Stypendia w wysokości 350 – 400 zł miesięcznie przyznane zostały na 10 miesięcy.

Otrzymali je:

Jan Antolec – z Obidowej, biegacz narciarski, członek kadry narodowej, zawodnik LKS Poroniec, zdobywca II miejsca w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle, I miejsca w Mistrzostwach Polski w Jakuszycach (2012) i XXV miejsca w Pucharze Świata w Libercu

Wojciech Suchwałko – z Mizernej, jeden z najlepszych polskich zawodników w sportach zimowych w swojej kategorii wiekowej, zawodnik KS Obidowiec w Obidowej. Zdobywca II miejsca w rankingu Pucharu Polski w kategorii junior B, srebrnego medalu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych w biegu łączonym na 20 km i srebrnego medalu w sztafecie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Patrycja Paluch – z Rogoźnika, kadrowiczka Małopolskiego Związku Jeździeckiego, I miejsce w halowym Pucharze Polski w ujeżdżaniu w Zbrosławicach, II miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, I miejsce w Pucharze Polski

Patryk Chudoba – z Obidowej, zawodnik LKS Poroniec w Poroninie, sprinter. Zdobywca I miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafecie 4 x 10 km, V miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów w sprincie i I miejsca w Pucharze Polski w Tomaszowie Lubelskim w kategorii junior A (2012)

Wojciech Domalik – z Łopusznej, zdobywca I miejsca w Pucharze Polski Juniorów karate w Gubinie, II miejsca w Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Wieliczce, reprezentant klasy mistrzowskiej w swojej dyscyplinie.

Jednorazowe nagrody pieniężne w wysokości 800 zł otrzymali natomiast:

Dawid Piszczór - z Obidowej, zawodnik Klubu Sportowego Obidowiec z Obidowej, uczestnik ogólnopolskich zawodów w biegach narciarskich, zdobywca srebrnego medalu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych i srebrnego medalu w sztafecie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Rober Mroszczak – z Waksmunda, wyróżniajacy się zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego „Sandecja" w Nowym Sączu, podstawowy zawodnik drużyny juniorów starszych klubu, która w sezonie 2012/2013 po jesiennej rundzie zajęła I miejsce w małopolskiej Lidze Juniorów Starszych i awansowała do Makroregionalnej Ligi Juniorów. Brał udział w Mistrzostwach Polski jako zawodnik kadry województwa małopolskiego.

Za wszystkimi osiągnięciami stoi nie tylko pasja, ale i poteżny wysiłek, także ogrom czasu poświęconego na treningi.