aaakarate

SPORTY WALKI. 9 marca w Hali MOSiR w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem około 180 zawodników z 27 ośrodków. Swoją reprezentację miał również Nowy Targ. 

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Olkusza. Sędzią technicznym zwodów był shihan Andrzej Krawontka. W zawodach w konkurencjach kata i kumite uczestniczyli zawodnicy posiadający licencję Polskiego Związku karate. Organizatorem mistrzostw był Klub Kyokushin Karate w Bukownie prowadzony przez sensei Sławomira Rudawskiego.

Tym razem nowotarską Yokozunę reprezentowało 8 zawodników: Anna Rosół – kumite seniorek +55 kg, Jan Walkosz w kat. kumite seniorów starszych, Adam Urzędowicz – kumite seniorów -65 kg, Marek Kacwin i Tokarzewski Paweł kumite seniorów + 80 kg, Karolina Kowalska i Natalia Aleksandrzak– kata i kumite młodziczek, Kacper Kowalski – kata i kumie juniorów.

Najlepiej spisały się kobiety: Anna Rosół zajmując I miejsce w swojej kategorii oraz Karolina Kowalska zajmując II miejsce w kategorii kata. Z mężczyzn na podium stanęli Adam Urzędowicz – III miejsce oraz Jan Walkosz III miejsce. Pozostali zawodnicy mieli mniej szczęścia jednak i on również nie dali rywalom łatwych wygranych. Kacper Kowalski w kumite po dogrywce przegrał o wejście do półfinału, a w kata przeszedł do II tury, ale ostatecznie zajął 8 miejsce, Natalia Aleksandrzak również w kata przeszła do drugiej tury (7 miejsce), a w drugiej zdołała podnieść wynik zdobywając ostatecznie w tej konkurencji 6 miejsce, Paweł Tokarzewski również odpadł w walce ćwierćfinałowej, a Marek Kacwin o wejście do półfinału spotkał się z późniejszym zwycięzcą z Nowego Sącza Marcinem Grzeszczukiem , z którym przegrał dopiero po dogrywce.

Ostatecznie Nowy Targ uplasował się na 6 miejscu.