Plakat Turnieju Ken-JitsuNOWY TARG. W najbliższy weekend, 6 i 7 kwietnia, w Miejskim Ośrodku Kultury i w sali gimnastycznej Miejskiej Hali Lodowej, odbędą się aż dwa turnieje walki. W sobotę wszyscy chętni będą mogli przyglądać się sztuce władania samurajskim mieczem. W niedzielę to najmłodsi zmierzą się podczas walki wręcz na macie. Na obydwa widowiska - wstęp wolny.

Turniej dla dzieci W sobotę 6 kwietnia o godz. 13 odbędzie się turniej Ken Jitsu w sali baletowej nowotarskiego MOK-u przy al. Tysiąclecia 37. To kolejna impreza, podczas której uczestnicy zmierzą się w walce z użyciem miecza samurajskiego. Oczywiście zawodnikom nic nie grozi, gdyż używa się miękkiego odpowiednika, zwanego fukuroshinai. Organizatorami są Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej "Akyama" oraz prywatne LO o profilu wojskowym wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu.

Na niedzielę, 7 kwietnia, o godz. 14, zaplanowany jest turniej Jiu Jitsu dla dzieci do lat 12. Tym razem uczestnicy spróbują swoich sił w walce na macie. Impreza odbędzie się w sali gimnastycznej Miejskiej Hali Lodowej przy ul. Parkowej 14. Młodzi sportowcy podchodzą do rywalizacji z niezwykłym zaangażowaniem, przez co turnieje cieszą się popularnością. Organizatorami zawodów dla najmłodszych są wójt gminy Nowy Targ wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu oraz SKKF „Akyama".