aaaspartakussss

SPORTY WALKI. Z dwoma złotymi i dwom srebrnymi medali wrócili z Ogólnopolskiego Turnieju MMA „Bytomski Pyrlik" reprezentanci klubu Spartakus Team Zakopane. W imprezie brało udział blisko 200 zawodników z całej Polski.

Na najwyższym stopnia podium stanęli Marcin Kalata oraz Kamil Wojciechowski. Pierwszy startował w kategorii +96 kg open. Stoczył dwie walki. Półfinałową wygrał przed czasem przez techniczny nokaut, a w finale wypunktował swojego przeciwnika. Wojciechowski w drodze po złoty medal stoczył w kategorii do 73 kg cztery zwycięskiej pojedynki.

Srebrne medale zawisły na szyjach Jakuba Słomki – w kategorii junior + 96 kg oraz Kacpra Łukaszczyka w początkującej grupie. Ponadto Spartakusa reprezentowali w turnieju: Michał Szpot, Tadeusz Florek, Marek Podwika, Szymon Krzeptowski Sabała oraz Mateusz Proszek.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z turnieju. Cztery przywiezione medale to spore osiągnięcie. Bardzo mało zabrakło Michałowi Szpotowi do tego aby też zająć miejsce na podium w swojej kategorii. Zresztą każdy z zawodników, pokazał się z dobrej strony. Jeżeli już przegrywaliśmy to po bardzo zaciętych i wyrównanych walkach. Chciałbym podziękować całemu teamowi, a także trenerowi Mariuszowi Kruczkowi, sponsorowi Michałowi Pawlikowskiemu Bulcykowi oraz Sebie Chmielarczykowi. Podziękowania też dla „Kenia" za pomoc w przygotowaniach oraz dla Łukasza Witosa, Wojtak Woska, Krzyśka Czubernata, Maćka Kozła i Łukasza z Rabki – podsumował Marcin Kalata, który już 3 maja na zakopiańskiej gali pod Wielką Krokwią, stoczy pojedynek z Łukaszem Borowskim, tym samym z którym przegrał podczas ubiegłorocznych Amatorskich Mistrzostw Polski Południowej w Bochni. W organizowanej przez nowosądecką federację „Coloseum" wystąpi też inny reprezentant Spartakusa, Łukasz Witos, którzy powalczy ze Słowakiem Markiem Borisem.

fot. archiwum