plakat makiet big2013NOWY TARG. W ostatni weekend kwietnia na lotnisku Aeroklubu Nowy Targ we szranki stanie kilkudziesięciu modelarzy z całej Polski. Wszyscy miłośnicy małego lotnictwa będą mieli okazję kibicować najlepszym pilotom zdalnie sterowanych makiet szybowców.

Nadeszła wiosna, a wraz z nią rozpoczął się sezon dla modelarzy szybowców. Holowanie makiet szybowców na loty termiczne staje się coraz bardziej popularne. Każdego roku wzrasta liczba sympatyków tej dyscypliny modelarskiej, a co za tym idzie zwiększyło się zapotrzebowanie na zdrową rywalizację.

Na ubiegłorocznych zawodach w Tarnowie, czy też Kurowie udział wzięło 40 modelarzy z całej Polski. W tym roku nie trzeba wyjeżdżać, aby być świadkiem tego niezwykłego wydarzenia. Ten fakt z pewnością ucieszy Członków Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ. Zawody zostaną po raz pierwszy zorganizowane na nowotarskim lotnisku. Wchodzą one w skład całego cyklu imprez o Puchar Air Tow Team Poland.

Na zawodach w Nowym Targu uczestnicy będą rywalizować ze sobą w szybowaniu. W ciągu 2 dni planowanych jest do rozegrania 6 kolejek. Każda z nich polegać będzie na wylataniu 10 minut maksymalnego wymaganego czasu, a następnie wylądowanie w wyznaczonej, odpowiednio punktowanej strefie.

Program:

27 kwiecień – sobota
09.00 – rejestracja zawodników
09.45 – oficjalne rozpoczęcie zawodów, odprawa pilotów
10.00 – rozpoczęcie konkurencji
13.00 – przerwa
13.30 – wznowienie lotów
18.00 – zakończenie lotów
19.00 – ognisko i kolacja w Rancho Lot

28 kwiecień – niedziela
09.45 – odprawa pilotów
10.00 – rozpoczęcie konkurencji
14.00 – zakończenie lotów
15.00 – 16.00 – uroczyste wręczenie nagród

Aeroklub Nowy Targ oraz Honorowy Patron - Burmistrz Miasta Nowy Targ serdecznie zapraszają.

Organizatorzy- Wojciech Adamowski oraz Jakub Świst, modelarze z Nowego Targu wspólnie z władzami Aeroklubu Nowy Targ dołożą wszelkich starań, aby te zawody na stałe wpisały się w kanon wiosennych imprez modelarskich.

Jeżeli wśród Państwa są osoby, które chciałyby wesprzeć organizację finansowo lub też materialnie (nagrody rzeczowe) bardzo prosimy o kontakt.
Szczegółowe informacje dostępne pod adresem www.makiety.epnt.pl