aaa triathlonn

TRIATHLON. Ponad 300 zawodników z całej Polski wzięło udział w niedziele, w czwartej już edycji zawodów rozgrywanych we Frydmanie. Warto wspomnieć, że to jedyna tego typu impreza w województwie małopolskim. Wiodła ona wokół Jeziora Czorsztyńskiego.

Startowano na dwóch dystansach. Ci co zdecydowali się na dystans „olimpijski" mieli do pokonania 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu. Najlepszym wykonanie tych czynności zajęło nieco ponad 2 godziny. Uczestnicy na dystansie „sprinterskim" mieli z kolei 750 metrów do przepłynięcia, 20 km do przejechania rowerem oraz 5 km do przebiegnięcia. Tu zwycięzca potrzebował na ukończenie wyścigu godzinę i dwie minuty.

Tym razem wreszcie dopisała pogoda. W trakcie zawodów temperatura powietrza wahała się w granicach 17 do 22 stopni Celsjusza, a temperatura wody wynosiła około 18 stopni Celsjusza. Rywalizowano indywidualnie i w sztafetach.

W sprincie kobiet pierwsze trzy pozycje przypadły: Kai Kwiatkowskiej, Małgorzacie Lipkowskiej oraz Janinie Malskiej. Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Hydzik przed Marcinem Neumanem i Kornelem Machem. Na dystansie olimpijskim w rywalizacji pań zwyciężyła Bożena Jaskowska, druga była Joanna Garlewicz, a trzecia Aleksandra Antkiewicz. Natomiast zmagania mężczyzn wygrał Adam Chmielowski, za plecami którego uplasowali się kolejno Jakub Woźniak i Mariusz Sychowski.

W rywalizacji sztafet, które miały do pokonania dystans olimpijski, najlepsza okazała się ekipa Antenna w składzie: Rafał Jabłonowski, Łukasz Jagieła, Jarosław Maślanka. Druga pozycja przypadła teamowi Jesteśmy Tu Przypadkiem (Kamila Perucka, Małgorzata Kącka, Patrycja Lewandowska).

A już 3 sierpnia w Niedzicy rozegrane zostaną zawody Cross Triathlon „Mocarny Zbój".